مهران محرمیان معاون فناوری های نوین بانک مرکزی شد

بانک مرکزی آس جدید خود را در حوزه فینتک رو کرد. دکتر عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی، طی حکمی دکتر مهران محرمیان را به سمت معاون فناوری های نوین بانک مرکزی منصوب کرد.

0 105

به گزارش فینمگ و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی، طی حکمی دکتر مهران محرمیان را به سمت معاون فناوری های نوین بانک مرکزی منصوب کرد.

در بخشی از این حکم آمده است:

با توجه به اهمیت تقویت، بروزرسانی و کارآمدسازی سامانه های نظارتی بانک مرکزی و ایجاد شفافیت لازم اقتصادی بر اساس سیستم های فناوری اطلاعات در حوزه های ارزی و ریالی و نظارت و کنترل جدی بر شرکت های حوزه پرداخت الکترونیکی ضروری است برنامه ریزی لازم در افق های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای پیشبرد امور فوق الذکر انجام گیرد.

مهران محرمیان از سال ۱۳۷۵ در شرکت خدمات انفورماتیک، کار خود را آغاز کرد و به عنوان مدیر تحقیقات و پشتیبانی فنی شبکه تا سال ۱۳۹۰ در این سمت فعالیت داشت؛ وی همچنین تا سال ۱۳۹۲ در جایگاه مدیر تحقیقات فناوری‌های بانکی در شرکت خدمات انفورماتیک خدمت کرد و تا به امروز در خدمات انفورماتیک و سایر شرکت‌های وابسته به بانک مرکزی فعالیت داشته است.

از جمله سوابق اجرایی مهران محرمیان در شرکت‌های تابع بانک مرکزی ایران، می‎توان به عضویت در هیئت مدیره شرکت خدمات انفورماتیک فرادیس گستر کیش و معاونت شبکه شرکت خدمات انفورماتیک از سال ۱۳۹۲ تا شهریور ماه ۱۳۹۸ اشاره داشت؛ همچنین وی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک فرادیس گستر کیش از سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۶ و عضویت در هیئت مدیره شرکت داده ورزی فرادیس البرز از سال ۱۳۸۹ تا سال ۱۳۹۲ بوده است.

محرمیان در مدت فعالیت در شرکت خدمات انفورماتیک موفق شد جوایز متعد و حائز اهمیتی همچون SATLABS را که زیر مجموعه آژانس فضایی اروپا است را برای گواهینامه ساخت پایانه سازگار با استاندارد DVB-RCS کسب کند؛ همچنین دو مرتبه رتبه سوم تحقیقات توسعه‌ای را در جشنواره خوارزمی سال‌های ۱۳۸۹ و ۱۳۹۳ را به خود اختصاص داده و در جشنواره خوارزمی سال ۱۳۸۱ رتبه دوم در بخش تحقیقات توسعه‌ای را کسب کرده است.

مهران محرمیان در بخش مهارت‌های مدیریتی و فنی کارنامه درخشانی دارد و فعالیت گسترده و خستگی ناپذیر وی در شرکت خدمات انفورماتیک سبب شده تا وی یکی از چهره‌های بزرگ توسعه قلب بانکداری الکترونیک در کشور باشد و بر همین اساس نیز عبدالناصر همتی او را به عنوان گزینه مناسب به عنوان معاون جدید فناوری‌های نوین انتخاب کند. از سوابق مدیریتی درخشان محرمیان باید مدیریت و راهبری شبکه‌های بزرگ و حیاتی مانند زیرساخت مراکز داده و شبکه‌های حاکمیتی شتاب، شاپرک، چکاوک و … است ، همچنین آشنایی با حوزه مدیریت نوآوری و ایجاد کسب و کارهای جدید، آشنایی با معماری سامانه های بانکی، بین بانکی و نظام پرداخت را می‌توان خبر خوبی برای توسعه و ایجاد سامانه‌های حاکمیتی جدید و کسب و کارهای جدید دانست.

وی در زمینه سوابق آموزشی به عنوان استاد در دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، شاهد، دانشگاه آزاد قزوین، دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین، دانشگاه علم و صنعت ایران شعبه‌ای اراک و دانشگاه آزاد شعبه‌ی اراک تدریس کرده است. همچنین تهیه و تولید بیش از ۲۰ مقاله‌ی کنفرانس و ۸ مقاله ژورنال از جمله سوابق پژوهشی مهران محرمیان به عنوان معاون جدید فناوری‌های نوین بانک مرکزی است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.