CBOE طرح ETF بیت کوین را پیش از بررسی SEC بازپس گرفت

بورس اوراق بهادار شیکاگو (CBOE) طرح پیشنهادی ETF بیت کوین مربوط به VanEck/SolidX را پیش از آنکه توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) مورد بررسی قرار گیرد، پس گرفت.

0 79

مهلت نهایی SEC: 18 ماه اکتبر

به گزارش کوین‌تلگراف، SEC در تاریخ ۱۷ سپتامبر، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که بورس اوراق بهادار شیکاگو (CBOE)، درخواست خود مبنی بر طرح صندوق قابل معامله در بورسی که از سوی VanEck/SolidX برای ETF بیت کوین ارائه شده بود را در تاریخ ۱۳ سپتامبر پس گرفت. این تصمیم چند هفته پس از آنکه VanEck طرح پیشنهاد ETF محدود بیت کوین را برای موسسات ارائه داده بود، اتخاذ شده و هیچ دلیلی هم تاکنون برای آن ارائه نشده است.

SEC که پیش‌تر نیز چندین بار تصمیم‌گیری درباره این موضوع را به تأخیر انداخته بود، این بار قرار بود نهایتاً تا ۱۸ اکتبر برای تایید یا رد ETF بیت کوین تصمیم گیری کند. علی رغم پس گرفتن پیشنهاد ETF، مدیر استراتژی‌ دارایی‌های دیجیتال VanEck ، گیبور گوربکس (Gabor Gurbacs) با انتشار توئیتی اعلام کرد:

مسئولیت ما ایجاب می‌کند که از بیت کوین و نوآوری‌های مالی با محوریت بیت کوین حمایت کنیم. ارائه ETF فیزیکی، با قابلیت نقدشوندگی و تحت حمایت بیمه، همچنان اولویت ماست. ما به همکاری نزدیک با قانون‌گذاران و فعالان بازار ادامه می‌دهیم تا هر روز یک قدم به تحقق این امر نزدیک‌تر شویم.

 

ETF محدود بیت کوین برای سازمان‌ ها

جان ون‌اک (Jan Van Eck) مدیر عامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری VanEck، اخیراً اظهار داشت که این شرکت یک محصول مالی جدید برای بیت کوین پیشنهاد می‌دهد.

طرح ارائه شده توسط این شرکت، یک صندوق معاملاتی کارگزاری است و در حال حاضر برای عموم قابل دسترس نیست و فقط در اختیار سرمایه‌گذاران سازمانی یا اشخاص حقوقی‌ست. ون اک همچنین افزود که کالاهای این صندوق معاملاتی قرار است به صورت OTC یا فرابورس خرید و فروش شوند و مبادله آنها در بورس اوراق بهادار ملی انجام نمی‌گیرد. صندوق معاملاتی کارگزاری پیشنهادی این شرکت، VanEck SolidX Bitcoin Trust 144A نام دارد.

VanEck تنها یک سبد بیت کوین عرضه کرده است

طبق اخبار هفته گذشته، شرکت سرمایه‌گذاری VanEck فقط ۴ بیت کوین را برای سرمایه‌گذاران نهادی جدید خود قرار داده است. اطلاعات این شرکت حاکی از آن است که از زمان راه‌اندازی این صندوق در ابتدای سپتامبر، کل دارایی خالص این صندوق معاملاتی، تنها ۴۱,۴۰۰ دلار بوده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.