معرفی اولین پروتکل PoS اتریوم با ایمنی قابل اثبات

شرکت کسپرلبز که در زمینه توسعه اتریوم کار می‌‌کند، یک پروتکل PoS یا اثبات سهام جدید معرفی کرده است که فعال و ایمن است و قرار است الهام‌‌بخش نوآوری‌‌های جدید به نفع عموم مردم باشد.

0 112

شرکت کسپرلبز (CasperLabs) فعال در حوزه توسعه اتریوم ، اولین نسخه پیاده‌‌سازی‌‌شده پروتکل اثبات سهام (PoS) موسوم به Highway که فعال و ایمن بودن آن قابل اثبات است و صحت ساختاری دارد را معرفی کرد.

فعالیت و ایمنی قابل اثبات

یک پروتکل در صورتی ایمن است که بر تصمیم‌‌گیری و اهداف خود استوار باشد و فعال بودن آن نیز منوط به تضمین اهداف آن است. کسپرلبز ادعا می‌‌کند که هر دوی این ویژگی‌‌‌‌ها در پروژه Highway‌‌ وجود دارند و حضور آن‌‌ها قابل اثبات است. این شرکت یک مقاله پژوهشی کامل درباره این پروژه منتشر کرده است.

کسپر (Casper) نامی است که به این نسخه پیاده‌‌سازی ‌‌شده PoS اتریوم داده شده است و Highway‌‌ (این نسخه خاص) به‌‌عنوان یک نرم‌‌افزار متن باز منتشر شده است. اولین نسخه از پروتکل در ماه می سال گذشته منتشر شد.

پیاده‌‌سازی کسپر متن باز

این شرکت توسعه پروتکل را در هفته بلاک چین سان‌‌فرانسیسکو در ۳۱ اکتبر اعلام کرد. شرکت تصریح کرد که:

«ما با انتشار Highway‌‌ به عموم به صورت متن باز، امید داریم که الهام‌‌بخش نوآوری‌‌های بیشتری به نفع همگان باشیم.»

مایل برچ (Michael Birch)، توسعه‌‌دهنده اصلی نرم‌‌افزار کسپرلبز در طول این رویداد یک کارگاه توسعه‌‌دهنده برگزار گرد که به آموزش نوشتن قراردادهای هوشمند به زبان راست (Rust) برای استفاده در کسپرلبز اختصاص داشت.

کسپرلبز در سری اول تامین مالی خود به رهبری ترن پایزر، یک سرمایه‌‌گذار بین‌‌المللی و رییس شرکت سرمایه‌‌گذاری هلدینگ‌‌های آکویتاس (Acuitas) واقع در لس‌‌آنجلس، ۱۴.۵ میلیون دلار سرمایه جمع کرد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.