بنیان‌گذار کاردانو از انتشار نسخه 1.6 خبر داد

یکی از بنیانگذاران شبکه اتریوم و مدیرعامل فعلی شرکت IOHK، چارلز هوسکینسون (Charles Hoskinson)، اعلام کرد که نسخه 1.6 پروژه کاردانو (Cardano) که از محصولات شرکت IOHK است، طی چند روز آینده عرضه می‌شود.

0 85

چارلز هوسکینسون در پستی در توییتر، از عرضه نسخه 1.6 پروژه کاردانو خبر داد و از کاربران خواست اسکرین‌‍شات و نظرات خود را در مورد آخرین نسخه کیف پول رمز ارز متن باز دیدلس (Daedalus) ارسال کنند.

طبق آنچه در سایت IOHK نوشته شده است، کاردانو یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که از گواه اثبات سهام اوروبوروس (Ouroboros) استفاده می‌کند. رمز ارز بومی آن یعنی ADA با زبان برنامه نویسی کاربردی هسکل (Haskell) نوشته شده است.

در این خصوص دیدلس (Daedalus) تنها کیف پولی است که از رمز ارز ADA پشتیبانی می‌کند، بعلاوه در این سایت گفته شده که از Daedalus می‌توان برای مدیریت، سازماندهی و تهیه پشتیبان از سایر کیف پول و دارایی‌ها استفاده نمود.

پروژه جدید

آقای هوسکینسون در کنفرانس اجماع بلاک چین سال 2019 اعلام نمود کرد، در حال حاضر برای یک پروژه جدید با پلتفرم توکن‌های بهادار به نام Polymath مشغول همکاری است. نام این پروژه Polymesh است و هدف آن ایجاد بلاک چینی برای توافقنامه‌های متمرکز بر الزامات نظارتی است. آقای هوسکینسون در این اطلاعیه بیان نمود:

پس از بنیانگذاری اتریوم و کاردانو که دو مورد از پرکاربردترین بلاک چین‌های حال حاضر دنیا هستند، مشتاقانه در حال کار بر روی پروژه Polymesh هستم. در دنیا بیش از یک کادریلیون (عدد یک با 15 صفر بتوان 2) اوراق بهادار مالی وجود دارد که ایجاد یک بلاک چین برای تأمین امنیت آنها کاری فوق العاده هیجان انگیز است.

بدبینی نسبت به رمز ارز لیبرا

هوسکینسون در گذشته اظهار کرد که رمز ارز لیبرا قادر به موفقیت جهانی مخصوصا در بازارهای نوظهور نخواهد شد. او در مصاحبه ای در اواخر ماه ژوئن گفت:

فیسبوک می‌خواهد به بازار کشورهایی وارد شود که درباره آنها اطلاعات چندانی ندارد و آنها را متقاعد کند تا به یک بردگی اقتصادی تن داده و سودی هم نصیبشان نشود. پرداخت هزینه‌های کمتر تنها امتیازی است که به آنان داده می‌شود، من به این کشورها رفته و به آنها خواهم گفت: ما با بازسازی تمام سیستم‌های شما سرقت و کلاهبرداری را از جامعه پاک کرده و سیستم‌های رای گیری و زنجیره تأمین بهتری را برایتان مهیا می‌کنیم. هم اکنون نیز مشغول انجام این کارها هستیم ولی سال‌ها طول خواهد کشید تا به تحقق کامل برسند، چنین بازارهایی مبتنی بر روابط هستند که فیسبوک از آنها بی بهره است.

 

منبع

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.