کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا دستور توقف پروژه توکن تلگرام را صادر کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اعلام کرد که عرضه توکن دیجیتال تلگرام (GRM) غیرقانونی بوده و دستور توقف آن را صادر کرده است.

0 132

دستور توقف پروژه توکن تلگرام  : طبق گزارشات،کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ، شکایت نامه ای تنظیم و دستور فوری برای توقیف تلگرام و شبکه باز آن یعنی TON به دادگاه فدرال منهتن ارائه کرده است.

متن کامل این شکایت‌نامه ادعا دارد که تلگرام و TON ، توکن‌های GRM خود را که از نظر SEC حکم اوراق بهادار را دارند ثبت نکرده اند. بر اساس لایحه اوراق بهادار که در سال ۱۹۳۳ تنظیم و تصویب شده است، تمام اوراق بهادار نیازمند ثبت در SEC هستند، به همین جهت از نظر SEC فروش توکن‌های GRM “غیرقانونی” است و دستور توقف پروژه توکن تلگرام را صادر کرده است.

استفانی آواکیان (Stephanie Avakian)، مدیر بخش اجرایی SEC، می‌گوید:

ما می‌خواهیم با این اقدام اضطراری از توزیع گسترده توکن‌های غیر قانونی تلگرام در بازارهای آمریکا جلوگیری کنیم.

 

استیون پیکین (Steven Peikin)، دیگر مدیر اجراییSEC نیز در این باره می‌گوید:

ما بارها اعلام کرده‌ایم که عرضه‌کنندگان محصولات نمی‌توانند تنها با زدن برچسب رمز ارز یا توکن دیجیتال به محصولاتشان، از قوانین اوراق بهادار فدرال فرار کنند. تلگرام به دنبال این است که از مزایای عرضه عمومی بهره ببرد و در عین حال از مسئولیت‌هایی که برای محافظت از سرمایه‌گذاران تعیین شده، اجتناب کند.

پیش از این نیز SEC به همراه دو سازمان نظارتی کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده و سازمان اجرای جرائم مالی، در اخطاری به دارندگان دارایی‌های دیجیتال، نسبت به تخلفات صورت گرفته در قانون رازداری بانکی به ویژه استفاده از رمز ارزها در پولشویی و تامین مالی اقدامات تروریستی هشدار دادند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.