غول های صنعت خودروسازی به دنبال استفاده از سیستم شناسایی و پرداخت بلاک چین

پنج نام بزرگ صنعت خودروسازی یعنی بی‌ام‌و، جنرال موتورز، فورد، رنو و هوندا در ماه آینده استفاده از سیستم آزمایشی شناسایی و پرداخت بلاک چین را آغاز خواهند کرد.

0 109

از سیستم شناسایی و پرداخت بلاک چین در صنعت خودروسازی : اتومبیل‌های خودپرداخت با شناسه‌های دیجیتال در راهند. روزنامه ژاپنی نیهون کیزای (Nikkei Asia Review) در گزارشی که روز ۱۴ ام اکتبر منتشر کرد، هدف از این مشارکت را آزمایش عملکرد سیستم شناسایی وسیله نقلیه بر اساس طرح بلاک چینی Mobility Open اعلام کرد. در این پروژه خودروها مجهز به یک شناسه دیجیتالی مرتبط با مالکیت ، تاریخچه خدمات و یک کیف پول اختصاصی شده که به آنها امکان می‌دهد بطور خودکار و بدون هیچگونه دخالت سخت افزاری به پرداخت هزینه‌های لازم بپردازند.

پیش بینی شده است که این طرح در تمام وسایل نقلیه الکتریکی اجرا شود، در نتیجه هزینه‌های مربوط به شارژ باتری، عوارض، تعمیر و نگهداری و پارکینگ بطور خودکار ثبت و پرداخت خواهد شد.

مرسدس بنز نیز درحال آزمایش تراکنش‌های بلاک چین است.

شرکت دایملر Daimler AG، که مالک اصلی کمپانی بنز است، بهمراه شرکت مهندسی مکانیک Dürr AG ، در ماه سپتامبر یک تراکنش آزمایشی را در شبکه تجاری Marco Polo که وابسته به شرکت نرم افزاری-بلاک‌چینی R3 است، اجرا کردند.

این شرکت خودروسازی همچنین در ماه آگوست، با همکاری بانک فرانکفورت و بانک آلمانی کومرتس‌بانک (Commerzbank)، فناوری پرداخت دستگاه به دستگاه مبتنی بر بلاک چین را در کامیون‌ها آزمایش کرد.

همچنین شرکت خودروسازی هندی، Tata Motors ، قصد دارد فناوری بلاک چین را در پردازش‌های داخلی خودروهای این شرکت بکار بگیرد. برنامه‌های پیشبردی شرکت Tata Motors شامل استفاده از بلاک چین در زمینه پارکینگ، الگوریتم پیش بینی تقاضا و ارزیابی لحظه به احظه کیفیت سوخت می‌شود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.