دوشنبه خونین برای بازارهای جهانی : سقوط آزاد قیمت نفت و بیت کوین

قیمت نفت که درهفته‌های اخیر از افت تقاضای ناشی از شیوع کرونا آسیب دیده، امروز بیشترین افت از سال۱۹۹۱ را به ثبت رساند. بازار رمز ارزها نیز در پی سقوط بازارهای جهانی، با ریزش شدیدی مواجه شد و بیت کوین با کاهشی ۱۰ درصدی به زیر ۸ هزار دلار سقوط کرد.

0 166

قیمت بیت کوین در بازه ۲۴ ساعته و با سقوط ۱۰ درصدی، به قیمت ۷,۸۳۷ دلار یعنی کمترین قیمت خود طی سی روز گذشته رسید. همچنین پس از آنکه عربستان با کاهش قیمت نفت خود و وعده افزایش عرضه به بازار، به اقدام روسیه درمخالفت با کاهش بیشتر تولید نفت واکنش نشان داد، قیمت نفت که درهفته‌های اخیر از افت تقاضای ناشی از شیوع کرونا آسیب دیده، امروز بیشترین افت از سال ۱۹۹۱ را به ثبت رساند.

به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۴ دلار و ۲۵ سنت معادل ۳۱.۵ درصد سقوط به ۳۱ دلار و ۲ سنت رسید، این بیشترین درصد افت قیمت نفت برنت طی یک روز از زمان آغاز جنگ اول خلیج فارس در ۱۷ ژانویه ۱۹۹۱ به‌شمار می‌رود. قیمت نفت برنت اکنون به پایین‌ترین رقم از ۱۲ فوریه ۲۰۱۶ تاکنون رسیده است. قیمت نفت برنت سپس با اندکی تعدیل به ۳۵ دلار و ۷۵ سنت رسید.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم در ابتدای معاملات امروز با ۱۱ دلار و ۲۸ سنت معادل ۲۷.۴ درصد افت به ۳۰ دلار در هر بشکه رسید. این بیشترین افت قیمت نفت خام آمریکا از زمان آغاز جنگ اول خلیج فارس است و پایین‌ترین رقم ثبت‌شده برای این شاخص نفتی از ۲۲ فوریه ۲۰۱۶ به‌شمار می‌رود. قیمت نفت خام آمریکا با اندکی تعدیل اکنون به ۳۲ دلار و ۶۱ سنت رسیده است.

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بازار رمز ارزها به دنبال سقوط قیمت نفت و سقوط سهام فرو ریخت و باعث شد ۲۱.۵۸ میلیارد دلار از ارزش رمز ارزها تنها ظرف چند ساعت بر باد برود. همچنین داده‌ها نشان می‌دهد که میانگین صنعتی داوجونز ۱۱۹۸ واحد در معاملات اینترنتی (قبل از ساعات معاملات رسمی بازار آمریکا) سقوط کرده است، که این به معنای سقوط ۱۲۴۶.۷۸ واحد در لحظه آغاز معاملات وال‌استریت است.

داده‌ها همچنین نشان می‌دهد شاخص‌های اس‌اندپی و نزدک هم با باز شدن بازارهای وال‌استریت به شدت سقوط خواهند کرد.

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.