Blockstream کد آزمون مبتنی بر Schnorr برای ارتقاء بلاکچین بیت کوین را منتشر می‌‌کند

براساس اعلامیه‌‌ای که در تاریخ ۱۸ فوریه منتشر شد، طرح چند امضایی Multisigمبتنی بر Schnorr‌‌، که یک کد آزمون برای ارتقا بالقوه به بلاکچین بیت کوین (BTC) است، توسط شرکت فناوری بلاکچین بلاک استریم منتشر شده است.

0 91

ژانویه گذشته، چهار توسعه دهنده بیت کوین مقاله‌‌ای در مورد اینکه چند امضایی Multisig) Schnorr‌‌)چگونه می‌‌تواند به مقیاس گذاری بلاکچین بیت کوین کمک کند، منتشر کردند و گفتند که این فناوری می‌تواند حجم معاملات بلاک‌‌چین بیت کوین را کاهش دهد و موجب “بهبود عملکرد و حریم خصوصی کاربران در بیت کوین” شود. در این مقاله، توسعه دهندگان بیان می‌‌کنند که MuSig به عنوان ” پروتکلی که امکان ایجاد یک امضای مشترک کوتاه روی یک پیام معمولی را برای گروهی از امضا کنندگان فراهم می‌‌کند” طراحی شده است.

اعلامیه‌‌ای که امروز منتشر شد نشان می‌‌دهد که MuSig از یک ایده به یک کد قابل استفاده تبدیل شده است، در حالی که طی هفته جاری، این کد با secp256k1-zkp که یک فورک secp256k1 و نشان دهنده “کتابخانه مطمئن کریپتوی مورد استفاده توسط Bitcoin Core” است نیز ادغام شده است.

در این پست، توسعه دهندگان در مورد تصمیم خود برای توسعه MuSig با ایجاد “یک API مقاوم در برابر سوء استفاده و بدون گوشه های تیز که حتی در محیط‌‌های محدود، الگوهای استفاده خطرناک را تقویت نمی‌‌کند” توضیح می‌‌دهند. در این پست بر ضرورت بهبود کارآیی تأیید و توسعه امنیت قابل اثبات در مدل کلید عمومی تاکید شده است. امضاهای MuSig عملا موجب بهبود حریم خصوص شده‌‌اند چرا که این امضاها خط مشی دقیق امضاء کننده را پنهان می‌‌کنند.

هرچند، طبق گزارشات صورت گرفته سازندگان MuSig از زمان آغاز توسعه آن دریافته‌‌اند که تعدادی از طرح‌‌های امضا که قبلا منتشر شده‌‌اند – از جمله یک نسخه پیشین MuSig که هرگز منتشر نشد- ناامن هستند. در ادامه این پست آمده است که:

امضاهای MuSig، درست مانند امضاهای Schnorr‌‌ یا ECDSA، در ساختار خود از یک nonce مخفی که باید به صورت تصادفی تولید شود استفاده می‌‌کنند. هر گونه انحراف از یکنواختی، حتی ناچیز، می‌‌تواند منجر به از دست رفتن کلیدهای مخفی و به سرقت رفتن وجوه شود

در حال حاضر، توسعه دهندگان از اعضای جامعه می‌‌خواهند که کدی که طبق گزارشات صورت گرفته در GitHub نوشته شده است، را آزمایش کنند و بازخورد ارائه دهند.

انتظار می‌‌رود که دو نیم کردن بعدی بیت کوین در ماه مه سال ۲۰۲۰ اتفاق بیافتد. دو نیم کردن بیت کوین رویدادی است که تقریبا هر چهار سال یک بار اتفاق می‌افتد و بعد از آن مقدار BTC جدیدی که توسط استخراج کنندگان ایجاد و استخراج شده است به دو نیم تقسیم می‌‌شود.

پلتفرم معاملاتی و تسویه آمریکایی لجر ایکس (LedgerX) با پیش بینی دو نیم کردن بعدی بیت کوین، نوع جدیدی از قرارداد محصول مشتقه مخصوص BTC که قرار دو نیم کردن لجر ایکس (LedgerX Halving Contract) (LXHC) منتشر کرد. محصول جدید نشان دهنده یک گزینه باینری است و طبق گزارشات صورت گرفته ” در صورتی که بلاک دو نیم کردن بعدی (۶۳۰،۰۰۰#) قبل از یک تاریخ و زمان مشخص اتفاق بیفتد، به شما این اجازه را می‌‌دهد که یک بازده ثابت دریافت کنید. اگر این بلاک پس از این زمان مشخص کشف شود، قرارداد در صفر منقضی می‌‌شود. ”

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.