بلاک چین در صدر فهرست پرتقاضا ترین مهارت های فنی در سال ۲۰۲۰

اگر به فکر شروع شغلی جدید در سال ۲۰۲۰ هستید یا قصد این را دارید که مهارت های خود را در بازار کار بهبود ببخشید، بهترین راهکار فراگیری مهارت‌های مرتبط با فناوری بلاک چین خواهد بود. شرکت‌های بسیاری در سرتاسر دنیا به دنبال استخدام افرادی با چنین مهارتی هستند تاجایی که تقاضا بسیار بیشتر از نیروی کار فعال در این حوزه است.

0 137

شرکت‌ها به افرادی با استعداد در زمینه بلاک چین نیازمندند. نتایج بدست آمده از جدیدترین تحقیقات پلتفرم اشتغال‌زایی لینکدین (Linkedin) بیانگر این است که فناوری بلاک چین در صدر فهرست پرتقاضا ترین مهارت های مورد نیاز درسال ۲۰۲۰ قرار گرفته است. این رتبه بندی بر اساس نسبت تقاضای بازار به نیروی کار موجود صورت گرفته است. میزان سنجش فاکتور تقاضا با شناسایی مهارت‌های افرادی بدست آمده است که بالاترین میزان استخدام را به خود اختصاص داده اند، که به دو گروم سخت و نرم طبقه بندی می‌شوند. نوع سخت شامل دانش تخصصی و توانایی‌های فنی برای انجام کاری خاص بوده در حالی که مهارت‌های نرم اغلب به رفتار، تفکر، ویژگی‌های شخصی و مهارت‌های شناختی اطلاق می‌شود.

چنین رتبه بالایی حاکی از آن است که نفوذ این فناوری در دنیای تجارت بسیار پر شتاب است، زیرا در سال گذشته بلاک چین حتی در این فهرست حضور نداشت. بلاک چین حتی بر رقبای محبوبی هچون مانند رایانش ابری و هوش مصنوعی غلبه کرده است. تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که این فناوری در فهرست مهارت‌های پر تقاضا در کشورهایی از قبیل ایالات متحده، انگلستان، فرانسه ، آلمان و استرالیا صدرنشین است.

بلاک چین در صدر فهرست پرتقاضا ترین مهارت‌های فنی در سال 2020
بلاک چین در صدر فهرست پرتقاضا ترین مهارت‌های فنی در سال ۲۰۲۰

هدف از این تحلیل کمک رسانی به سازمان‌ها در راستای درک بهتری از مهارت‌های مورد نیازشان بوده است تا در بازار کسب و کار قادر به رقابت باشند. سردبیر بلاگ استعداد یابی لینکدین، بروس اندرسون (Bruce Anderson)، در این رابطه اظهار داشت:

بلاک چین توانست در دنیای پر از ابهام رمز ارزها ظهور کرده و به راهکاری مفید برای مشکلات تبدیل گشت. به این معنا که استخدام افراد متخصص بلاک چین تنها منحصر به خدمات و کسب و کارهای مالی و اقتصادی نمی‌شود. کارفرمایان لازم است ابتدا با مفاهیم اولیه بلاک چین آشنا شده و از نکات مثبت آن آگاه شوند، سپس به دنبال استخدام افراد مناسبی باشند که کسب و کارشان را در حوزه نوپای بلاک چین تقویت و بهبود می‌بخشند.

گزینه‌های متنوع شغلی؛ از دانشمند ناسا تا میم لرد (Meme Lord)

این نخستین باری نیست که پلتفرم اشتغال زایی لینکدین به رشد سریع تقاضای شغلی در زمینه بلاک چین پرداخته است. برای نمونه در دسامبر سال ۲۰۱۸ این پلتفرم عنوان شغلی “توسعه دهنده بلاک چین” را بعنوان برترین موقعیت استخدامی در فهرست “شغل‌های نوظهور” ایالات متحده منتشر نمود. بر اساس آن گزارش، این موقعیت شغلی جهش رشد ۳۳ برابری را در پلتفرم لینکدین تجربه کرد.

بلاک چین در صدر فهرست پرتقاضا ترین مهارت‌های فنی در سال 2020
بلاک چین در صدر فهرست پرتقاضا ترین مهارت‌های فنی در سال ۲۰۲۰

دفتر مرکزی لینکدین واقع در دره سیلیکون، سان فرانسیسکو

با استناد به توضیحات داده شده به استخدام کنندگان از سوی این بلاگ:

بلاک چین و تخصص‌های مرتبط به آن برای هرکسی که در کسب و کارهای عصر حاضر مشغول به فعالیت است، از قبیل شرکت‌های بزرگی همچون،IBM ،Oracle ،JP Morgan Chase ،Microsoft ،Amazon و American Express ضروری و مفید خواهد بود. امروزه در صنایع مختلف مانند خدمات ارسال کالا، خدمات بهداشت و سلامت، علوم کشاورزی، کنترل کیفی غذا و سرویس‌های سرگرمی و بازی‌سازی از فناوری بلاک چین استفاده می‌گردد.

 

در همین رابطه ناسا در سپتامبر ۲۰۱۹ اعلام نمود که برای یک مرکز تحقیق و توسعه آزمایشگاهی پیشرانه جت خود در کالیفرنیا به یک دانشمند داده با تخصص لازم در حوزه بلاک چین و رمز ارزها نیازمند است.

اگر شما نیز از مهارت‌های فوق بهرمند هستید می‌توانید تنها با جستجوی کلمه “بلاک چین” و یا “رمز ارز” در عناوین آگهی‌های استخدام لینکدین به ترتیب با بیش از ۱۵۵۰۰ و ۳۷۰۰ فرصت شغلی در سرتاسر جهان روبرو شوید. اگرچه در شرکت‌های سنتی عناوین شغلی بیشتری برای فعالیت در زمینه بلاک چین وجود دارد، اما شغل‌های جالبی مانند میم لرد (Meme Lord)، هنرمند خیابانی بیت کوین و یاری رسان به گرسنگان تنها در دنیای رمز ارزها پیدا می‌شود!

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.