استارت آپ Waves ، بلاک چین خود را به منظور تعامل با DApps ارتقا خواهد داد

استارت آپ بلاک چینی Waves ضمن معرفی بروزرسانی گسترده بلاک چین خود تحت عنوان Waves Node 1.0 ، مین نت RIDE را به منظور پیاده سازی اپلیکیشن‎های غیرمتمرکز (dApps) بر روی Waves عرضه کرده است.

0 80

استارت آپ بلاک چینی Waves ارتقای بلاک چین خود را به منظور امکان فعالیت اپلیکیشن‎های غیرمتمرکز (dApps) در این پلتفرم معرفی کرد. این خبر با انتشار پستی در وبلاگ رسمی این شرکت در تاریخ ۲۵ ژوئن اعلام شد.

این شرکت ضمن معرفی بروزرسانی گسترده بلاک چین خود تحت عنوان Waves Node 1.۰ ، مین نت RIDE را به منظور پیاده سازی اپلیکیشن‎های غیرمتمرکز بر روی Waves عرضه کرده است.

این شرکت ادعا کرده است که توابع ریاضی جدید RIDE، توسعه‎ دهندگان را قادر خواهد ساخت تا محاسبات لازم برای موارد استفاده واقعی نظیر پیاده سازی یک استیبل کوین الگوریتمیک را بر روی بلاک چین Waves انجام دهند.

ساشا ایوانوف (Sasha Ivanov) بنیان گذار و مدیرعامل Waves ضمن اظهار نظر درباره این اقدامات جدید، در گفتگو با کوین تلگراف اظهار داشت:

به عقیده من یکی از موانع اصلی توسعه انبوه راهکارهای غیرمتمرکز در پلتفرم‎های موجود، غیرقابل پیشبینی بودن هزینه‎ نهایی تراکنش‎ها به علت نوسان گس (gas) است. اما در مورد Waves کارمزدهای تمامی تراکنش‎ها در بلاک چین، ثابت و تغییر ناپذیرند. اکوسیستم Waves در حال حاضر تمامی عناصر لازم برای پیشرفت را در اختیار دارد: منابع غیرمتمرکز، امکان ایجاد اوراکل‎ها، توکنیزاسیون ارزش‎های مادی و غیرمادی، و اکنون امکان توسعه اپلیکیشن‎های غیرمتمرکز بالغ ...

 

علاوه بر این Waves جایگزینی برای REST API معرفی کرده است؛ مکانیزمی برای توصیف استاندارد رابط‎های کاربری و فرمت‎های داده. این رابط کاربری جدید، به منظور کاهش زمان توسعه اپلیکیشن‎ها طراحی شده است. این ارتقا، همچنین عرضه توکن‎های غیرقابل تعویض (non-fungible tokens) را در بلاک چین Waves امکان پذیر خواهد ساخت.

طبق گزارش‎ها، استارت آپ Waves طی یک دوره تأمین مالی خصوصی در دسامبر سال گذشته، برای پروژه جدید خود تحت عنوان Vostok، ۱۲۰ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرد. این محصول به منظور کمک به پلتفرم Waves برای توسعه تکنولوژی‎های جدید نظیر هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، و بلاک چین، در جهت «حمایت از اینترنت غیرمتمرکز و کاملاً آزاد» طراحی شده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.