رفع توقیف دارایی کاربران ایرانی در صرافی بیترکس

صرافی بیترکس با ارسال ایمیلی از کاربرانی که دارایی‌های رمز ارز آن‌ها تقریبا دو سال پیش به بهانه تحریم‌های ایالات متحده در حساب‌های این صرافی مسدود شده خواسته رمز ارزهای خود را انتقال دهند.

1 184

براساس ایمیلی که برای کاربران صرافی رمز ارز بیترکس (Bittrex) ارسال شده است، کاربران ایرانی و افرادی که دارایی‌های رمز ارز آن‌ها به بهانه تحریم‌های ایالات متحده در حساب‌های این صرافی مسدود شده، اکنون می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط اعلام شده در این ایمیل اقدام به جابجایی و انتقال دارایی رمز ارز خود کنند.

صرافی رمز ارز بیترکس در اکتبر ۲۰۱۷ بدون هیچ هشدار و یا اطلاع قبلی اقدام به مسدودسازی دارایی شهروندان کشور‌های تحت تحریم آمریکا از جمله کاربران ایرانی کرد. این درحالی بود که در آن زمان صرافی مذکور در بین کاربران ایرانی محبوب‌ترین و معتبرترین صرافی رمز ارز به حساب می‌آمد و حجم زیادی از تراکنش‌های روزانه کاربران ایرانی را به خود اختصاص داده بود.

حال پس از گذشته دو سال، صرافی مذکور با ارسال یک ایمیل به مالکان حساب‌های مسدود شده، به آن‌ها اجازه داده تا در مدت محدود تعیین شده دارایی‌های خود را برداشت کرده و به حساب دیگری انتقال دهند.

رفع توقیف دارایی کاربران ایرانی در صرافی بیترکس

ایمیل ارسال شده به کاربران

در بخش‌های ابتدایی این ایمیل گفته شده که به دلیل عدم فعالیت صرافی بیترکس در مناطق تحت تحریم دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی خزانه‌داری ایالات متحده(OFAC) آن‌ها مجبور به مسدودسازی این حساب بوده‌اند. اما در ادامه توضیح داده شده که قوانین جدید OFAC اجازه می‌دهد دارایی‌هایتان را به یک کیف پول رمز ارز و حساب‌ صرافی دیگری انتقال دهید.

شرایط عنوان شده برای این جابجایی عبارتند از:

  • دفتر و مقر اصلی فعالیت صرافی رمز ارز و کیف‌پول مقصد نباید در ایران، سوریه، کوبا، یا کریمه قرار گرفته باشد.
  • صرافی رمز ارز و کیف پول مقصد نباید جزء مناطق قضایی تحریم شده توسط دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی خزانه‌داری ایالات متحده باشد.
  • صرافی رمز ارز و کیف پول مقصد نباید تحت هیچ یک از تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفته باشد.

در ادامه این ایمیل نیز به مراحل دریافت و انتقال دارایی‌های رمز ارز پرداخته شده است:

  • ساخت حساب جدید در یک صرافی رمز ارز و یا کیف‌پول. مقر اصلی حساب مقصد نباید در کشور‌های ایران، سوریه و کریمه و همچنین تحت تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفته باشد.
  • در صورتی که در بخش پشتیبانی صرافی بیترکس با آدرس support.bittrex.com حساب باز نکرده‌اید، با استفاده از ایمیلی که حساب مبادلاتی خود را ایجاد کرده‌اید، یک حساب پشتیبانی ایجاد کنید.
  • از منوی بالای صفحه استفاده کرده و گزینه درخواست برداشت OFAC یا « OFAC Withdraw Request» را انتخاب کنید.
  • در ادامه فایل‌های PDF ارائه شده را طبق مشخصات کاربری و اطلاعات مربوط به صرافی یا کیف‌پول مقصد تکمیل کرده و همراه با تیکت درخواست برداشت دارایی برای تیم پشتیبانی ارسال نمایید.

در نهایت گفته شده که این روند حداکثر تا پایان روز ۱۵ام مارس ۲۰۲۰ ادامه داشته و پس از آن کاربران قادر به برداشت دارایی‌های خود نخواهند بود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. roozbeh

    به نظر من با قوانینی که گذاشته عملا می خواد پول را پس نده و بدتر اینکه از حالت بلوکه در بیاره و کلا بالا بکشه چون گفته بعد از این زمان حساب را می بنده.بهتره کاربران به جای دو دستگی با درست کردن فرم اعتراضی و امضا جمع کردن بیترکس را تهدید به پیگرد قضایی و محکوم کردن به پس دادن معادل بیت کوین ارزها در بالاترین قیمت از زمان بستن حسابها کنه چون ضررهای بسیار بالایی به کسانی که رمز ارزهایی جز بیت داشتن زده