BitMex‌‌ گزارش مربوط به مسدودیت حساب‌‌های ایالات متحده و Quebec را انکار کرد

BitMex‌‌، پلتفرم بزرگ معامله مشتقات کریپتو می‌‌گوید که در یکی از گزارشات رسانه‌‌ای اخیر که ادعا داشت حساب‌‌های ایالات متحده و کیک به دلیل سخت گیری رگولاتوری در حال بسته شدن است، اشتباه بزرگی وجود دارد. کوین تلگراف ژاپن این اخبار را در پی ارائه نظارت نماینده BitMex‌‌ در 16 ژانویه منتشر کرد.

0 96

BitMex‌‌ در میان جزئیاتی که به کوین تلگراف ژاپن ارائه داده بود ادعا کرد که در این گزارش که در روز 15 ژانویه توسط روزنامه انگلیسی زبان ساوث چاینا مورنینگ پست (South China Mprning Post) (SCMP) واقع در هنگ کنگ منتشر شد، شش اشتباه عمده وجود دارد.

SCMP گزارش کرده است که BitMex‌‌ در اوایل سال 2018، پس از آنکه رگولاتور مالی محلی، Autorité des marchés financiers (AMF) نامه‌‌ای در رابطه با عدم ثبت نام این پلتفرم در ایالات کبک ارسال کرد و اعلام کرد که فعالیت‌‌های آن غیرقانونی است، تصمیم گرفت که مانع فعالیت معامله‌‌گران ساکن ایالت کبک کانادا شود.

طبق گزارشات صورت گرفته AMF به SCMP گفت که همه حساب‌‌های BitMex‌‌ متعلق به ساکنان کبک متعاقبا بسته شده است.

SCMP همچنان ادعا کرد که BitMex‌‌ به خاطر این اقدامات اجرایی که از سوی رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده صورت گرفته بود، محدودیت اعمال شده بر حساب‌‌های این کشور را افزایش می دهد. این گزارش بر اساس گفته منابع داخلی ناشناس ادعا کرد که اگرچه آسیا سهم بزرگی از حجم معاملات BitMex‌‌ را تشکیل می‌‌دهد اما ایالات متحده نیز یکی دیگر از بازارهای بزرگ این صرافی بوده است.

SCMP با اشاره به سخنان یکی دیگر از منابع ناشناس ادعا کرد که قبل از بسته شدن حساب‌‌ها، کاربران آمریکایی حدود یک هفتم پایگاه کاربران این صرافی را تشکیل می‌‌دادند. این گزارش به دنبال همبستگی بین بسته شدن حساب‌‌ها و کاهش اخیر در حجم معاملات BitMex‌‌ در طول ماه گذشته، که تا 50 درصد افت داشت، بود.

BitMex‌‌ این ادعاها را رد کرد و به کوین تلگراف ژاپن اعلام کرد که این پلتفرم “از سال 2015 تمامی معامله گران ایالات متحده را ممنوع ‌‌الفعالیت کرده است و از زمان دستیابی رگولاتورهای آمریکایی، علی‌‌الخصوص کمیسیون کالا و معاملات آتی (CFTC) به دستورالعمل، به صورت فعالی به بستن حساب‌‌ها پرداخته است.” این پلتفرم در ادامه افزود:

BitMex‌‌ هموازه این حق را داشته که در صورت ارائه اطلاعات غلط در مورد محل اقامت، حساب‌‌ها را مسدود کند. این بخشی عادی از روند ما بوده است.

طبق گفته BitMex‌‌، تنها چیزی که در پایان سال 2018 اضافه شد، استفاده از آگهی‌‌های هشدار دهنده و پاپ آپ‌‌هایی (popup) بود که در مورد این پروتکل به کاربران جدید اطلاع می‌‌داد.

این صرافی همبستگی بین افزایش مسدودیت حساب‌‌های ایالات متحده و حجم معاملات را رد کرد و این کاهش را به یک سری عوامل، از جمله افت بازار کریپتوکارنسی، کاهش نوسانات قیمت و کاهش حجم معاملات صرافی نسبت داد.

وقتی که کوین تلگراف از نماینده BitMex‌‌ خواست تا در مورد اقدامات اخیر AMF و تعطیلی حساب ساکنان کبک توضیح دهد، وی اذعان داشت که:

متاسفانه، مقاله SCMP در مورد مسائل مربوط به (Authorit des Marches (AMF احساساتی برخورد کرده است. AMF از BitMex‌‌ خواست که برای شناسایی و مسدود کردن حساب‌‌های کبک به رگولاتورهای کبک کمک کند. ما در طول اجرای این عملیات به AMF کمک کردیم که فعالیت خود را ادامه دهد. و بعد از اتمام این عملیات، AMF به ما اطلاع داد که آن‌ها از انجام به موقع کار رضایت دارند.

BitMex‌‌ در مورد شرایط ارائه خدمات این پلتفرم که طبق گفته‌‌ی خودش بر اساس لیست اداره کنترل دارایی‌‌های خارجی (OFAC) از وزارت خزانه داری ایالات متحده، همیشه در متن نوشته شده است نیز اطلاعاتی ارائه کرد:

حفظ موقعیت یا قرارداد بستن در BitMex‌‌ برای ساکنین ایالات متحده آمریکا یا کبک (کانادا) ممنوع است. ساکنان کوبا، کریمه و سواستوپول، ایران، سوریه، کره شمالی و سودان یا هر حوزه دیگری که خدمات ارائه شده توسط BitMex‌‌ محدود شده است نیز با ممنوعیت مواجهند.

BitMex‌‌ طی صحبت‌‌های خود با کوین تلگراف ژاپن بر مشارکت قانونی خود در سیشل (Seychelles)، و نه در هنگ کنگ، تاکید کرد. زیرا SCMP در موارد مختلفی عنوان کرده بود که این پلتفرم در هنگ کنگ واقع است و در جای دیگری به ثبت نام آن در سیشل اشاره کرده بود.

طبق گزارشات صورت گرفته BitMex‌‌ اخیرا با یک شرکت بورس سهام هنگ کنگ مشارکت کرده است تا بخش عمده‌‌ای از سهام یک صرافی کریپتو ژاپنی – که هنوز غیرفعال است- را از آن خود کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.