مدیرعامل شرکت MicroBT به اتهام اختلاس دستگیر شد!

بنیانگذار و مدیرعامل شرکت MicroBT ، تولیدکننده دستگاه های ماینینگ WhatsMiner ، به اتهام اختلاس 15 هزار دلاری دستگیر شده است.

0 119

یانگ زئوکسین (Yang Zuoxing)، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت MicroBT ، تولیدکننده دستگاه های ماینر، به اتهام اختلاس 15 هزار دلاری دستگیر شده است.

این دستگیری درمیانه نبرد تنگاتنگ میان غول ماینینگ یعنی بیت مین و MicroBT رخ داد. میکرو بی تی امسال به عنوان یک رقیب تازه نفس توانست حکمرانی بیت مین در بازار ماینینگ را به چالش بکشد. این شرکت تولیدکننده تجهیزات ماینینگ بیت کوین به نام واتس ماینر (WhatsMiner ) است که حدود 40 درصد از سهم بازار را در دست دارد. طبق گزارش منتشر شده، اختلاس مطرح شده حدود 100 هزار یوان معادل تقریبا 15 هزار دلار است.

MicroBT امسال سهم قابل توجهی از بازار تجهیزات ماینینگ را به دست آورد، درحالیکه دامیننس بیت مین بر این بازار امسال با روند نزولی مواجه شده است. یانگ در حالی توسط پلیس دستگیر شد که همزمان ژیهان وو، یکی از بنیانگذاران بیت مین، پس از برکناری میکره ژان از سمت خود، دوباره فرمان ریاست شرکت را به دست گرفت.

بیت مین پیش از این دادگاه پکن پرونده ای علیه یانگ به اتهام افشای اطلاعات حساس شرکت پرونده ای تشکیل داده بود، اما این پرونده بی نتیجه ماند. بیت مین و MicroBT  واکنشی نسبت به این اخبار نشان نداده‌اند.

یانگ یکی از مسئولان پیشین بخش طراحی چیپ های ماینینگ و مدل های انت ماینر S7 و S9 در بیت مین بوده است. شرکت بیت مین از طریق فروش این مدل ها یک میلیارد دلار در سال 2017 و یک میلیارد دلار در نیمه اول سال 2018 درآمد داشته است.

پس از آن که مذاکرات یانگ با بنیانگذاران بیت مین بر سر سهام این شرکت راه به جایی نبرد، او بیت مین را ترک و شرکت MicroBT  را تاسیس کرد. در سال ۲۰۱۷ بیت مین یک پرونده حقوقی بر علیه یانگ و میکرو بی ‌تی، به اتهام افشا کردن یکی از پتنت های این شرکت، تشکیل داد. اما در اکتبر سال ۲۰۱۸، تیم حقوقی یانگ توانست در این پرونده پیروز شود.

در همین حال،MicroBT  هفته گذشته آخرین مدل از ماینرهای خود با نام WhatsMiner M30 را عرضه کرد. قدرت این دستگاه معادل ۸۸ تراهش بر ثانیه است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.