شرکت Bitmain دو ریگ ASIC جدید برای استخراج رمز ارز معرفی کرد

شرکت Bitmain که از پیشگامان تولید دستگاه‌های ASIC بشمار می‌رود، روز 9 اکتبر از عرضه دو محصول جدید از سری 17 ام دستگاه‌های استخراج بیت کوین خبر داد.

0 146

معرفی دو ریگ ASIC جدید برای استخراج رمز ارز : جیان وو (Jihan Wu) ، بنیانگذار شرکت Bitmain با رونمایی از دستگاه‌های استخراج S17+ و T17+ در اجلاس جهانی استخراج رمز ارز (WDMS) در فرانکفورت، اعلام کرد این دو دستگاه در زمینه‌ مصرف انرژی و نرخ هش پیشرفت‌های بهینه‌ای داشته‌اند. تمرکز Bitmain بر راندمان و نرخ هش بالاتر است. در پستی که از جانب این شرکت منتشر شده است آمده است که سخت افزار جدید بکار رفته در این ریگ ها قادر به پردازش ده ها تریلیون هش در ثانیه است:

دستگاه +Antminer S17 با قدرت پردازشی TH/s 73 و مصرف برق (10%+) J/TH 40 ، و مدل +T17 از نرخ هش TH/s 64 و راندمان انرژی برابر (10%+) J/TH 50 برخوردار است.

این اطلاعیه همچنین به استفاده از فناوری لوله دوگانه دفع حرارت که در مدل‌های جدید بکار رفته اشاره کرده و ادعا می‌کند که “فضای مجود بین ورودی و خروجی هوا تا 50٪ کاهش یافته است” که به نوبه خود موجب بهبود تهویه و کاهش صدای فن می‌شود.

تولید دستگاه‌‌های ASIC ، صنعت استخراج رمز ارزها را دگرگون کرد. پیش تر، از پردازشگرهای گرافیکی برای حل مسائل رمزگذاری شده استفاده می‌شد.

‌پردازشگرهای ASIC با توجه به الگوریتم خاصی طراحی شده اند که می‌توانند حتی از قدرتمند ترین پردازنده‌‌های گرافیکی در زمینه استخراج پیشی بگیرند، با این حال برخی از رمز ارزها توسط ASIC قابل استخراج نیستند.

شبکه ای جهانی برای استخراج کننده ها

صرافی بایننس در ماه سپتامبر از پلتفرمی رونمایی کرد که برای ارتباط یکپارچه استخراج کننده ها با مزارع استخراج بکار می‌رود. نقشه جهانی استخراج دیجیتال (World Digital Mining Map)، که طی اجلاس جهانی استخراج رمز ارز (WDMS) راه اندازی خواهد شد، پلی ارتباطی بین صاحبان دستگاه‌های استخراج با مزارع استخراجی خواهد بود که در ازای دریافت کارمزد، به ماینرها منابع انرژی موردنیاز را ارائه می‌دهند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.