پیش بینی قیمت بالای ۱۰۰۰۰ دلار برای بیت کوین پیش از هاوینگ

همانطور که به رویداد هاوینگ بیت کوین نزدیک می‌شویم، سرمایه گذاران بازار بیت کوین و رمز ارزها نیز در حال ارزیابی بازار و پیش بینی قیمت ها پیش و پس از این رویداد هستند. یکی از تحلیلگران بازار رمز ارز پیش بینی می‌کند که قیمت بیت کوین پیش از هاوینگ پیش روبه بالای سطح ۱۰۰۰۰ دلار برسد.

0 105

قیمت بیت کوین در این هفته تقریبا ۲۰ درصد افزایش داشته و برای اولین بار از اواخر فوریه تاکنون به بالای سطح ۹۰۰۰ دلار رسید. این افزایش قیمت ممکن است به خاطر هیجانات پیرامون هاوینگ باشد.

در حالی که تحلیلگران بازار رمز ارز ارزیابی می کنند که آیا سومین کاهش عرضه بیت کوین، قیمت این ارز را افزایش می دهد یا خیر، یک تحلیلگر بازار رمز ارز بر این باور است که احتمالا قیمت این ارز برتر بازار قبل از هاوینگ پیش رو (۱۲ مه) به بالای سطح روانشناسی ۱۰۰۰۰ دلار خواهد رسید.

سیمون پیترز، تحلیلگر بیت کوین و بازار رمز ارز در کارگزاری ایتورو (eToro) به “هیجان فعالیت در بین سرمایه گذاران طرفدار روند صعودی” اشاره کرد و گفت:

ما معتقدیم که احتمالا قیمت بیت کوین قبل از برگزاری رویداد هاوینگ به بالاتر از سطح ۱۰۰۰۰ دلار خواهد رسید. در حالی که احتمالا هاوینگ باعث افزایش قیمت می شود، روندهای صعودی بیت کوین تصمیم گرفته اند که دیگر منتظر نمانند و زودتر از موعد مقرر، خود را نشان دهند.

تنها ۱۰ روز دیگر، تعداد بیت کوین هایی که به استخراج کنندگان بابت حفظ شبکه این ارز پاداش داده می شود، برای سومین بار به نصف کاهش یافته و از ۱۲.۵ بیت کوین در هر بلاک به ۶.۲۵ می رسد.

طبق برنامه، هاوینگ های بیت کوین تقریبا هر چهار سال یکبار تکرار می‌شود تا این که حداکثر ۲۱ میلیون بیت کوین شبکه تولید شود. اتفاقی که ممکن است در قرن بعد رخ دهد.

پیترز تعدادی فاندامنتال نام برد که می توانند قیمت بیت کوین را طی دو هفته آینده افزایش دهند. نگه داشتن بیت کوین های تازه تولید شده توسط استخراج کنندگان، خرید این ارز توسط کاربران جدید و سوق پیدا کردن مردم به سمت رمز ارز به خاطر ترس از تورم، از جمله این فاندامنتال ها هستند.

پیترز در مورد این که قیمت این ارز در بحبوحه چشم انداز بد اقتصادی آمریکا و احتمال افزایش روز افزون عرضه پولی که باعث تضعیف دلار این کشور و ترس از تورم شده، در طولانی مدت چقدر افزایش خواهد یافت، گفت:

ما معتقدیم که قیمت به راحتی می تواند سقف های قبلی را در بالای سطح ۱۹۰۰۰ دلار تست کند، چون سرمایه گذاران به دنبال دارایی های امن و فرار از دارایی های سنتی هستند.

 

پیش بینی قیمت بالای 10000 دلار برای بیت کوین پیش از هاوینگ
پیش بینی قیمت بالای ۱۰۰۰۰ دلار برای بیت کوین پیش از هاوینگ

نمودار قیمت در ماه گذشته

در حالی که دو هاوینگ قبلی افزایش قیمت بیت کوین را نشان می دهند، اما لزوما روند صعودی قیمت، بلافاصله بعد از این دو رویداد شروع نشد.

کاترین کولی، مدیر اجرایی بایننس یو اس، بخشی از بایننس، بزرگترین صرافی بیت کوین و رمز ارز از لحاظ حجم، گفت:

من در هاوینگ سال ۲۰۱۶ حضور نداشتم و روی هم رفته این یک رویداد ناچیز بود. روند صعودی واقعی ۱۸ ماه بعد رخ داد. من معتقدم که روند قیمت بیت کوین در بلند مدت صعودی است.

در کمتر از ۱۲ ماه بعد از هاوینگ سال ۲۰۱۶ ، قیمت بیت کوین از زیر سطح ۱۰۰۰ دلار به حدود سطح ۲۰۰۰۰ دلار رسید. در ضمن، بایننس یو اس از افزایش کاربران جدید در هفته های اخیر داد. این افزایش به خاطر اتخاذ اقدامات بی سابقه از سوی فدرال رزرو است که سعی می کند اقتصادی را که به خاطر شیوع کروناویروس و قرنطینه نابود شده، سر و پا نگه دارد.

کولی گفت:

با توجه به افزایش نرخ بیکاری و تصویب بسته های محرک اقتصادی، افراد به دنبال یک بازار جایگزین هستند که ربطی به دلار آمریکا ندارد.

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.