قدرت نمایی بیت کوین : انتقال 11 تریلیون دلار از سال 2009 تا امروز!

طبق جدیدترین آمار، رمز ارز بیت کوین از تاریخ شروع فعالیت بلاک چین خود توانسته است 11 تریلیون دلار ارزش را انتقال دهد و پیش بینی می‌شود از غول های پرداختی مانند Visa و Mastercard پیشی بگیرد.

0 108

آخرین اطلاعات آماری مربوط به بیت کوین که در 24 اکتبر توسط تحلیلگر «PlanB» در پلتفرم‌های مجازی منتشر شده است، حاکی از قدرت نمایی بیت کوین و پیروزی مقتدرانه این رمز ارز بر رقیبان فیات خود است.

این رمز ارز هم اکنون با تراکنش ارزش روزانه 9.6 میلیارد دلاری با قدرت به فعالیت خود ادامه می‌دهد. با این روند بیت کوین می‌تواند طی 2 ماه، رکورد تراکنش‌های سالانه شبکه پرداخت PayPal یعنی 578 میلیارد دلار در سال 2018 را شکسته و از آن پیشی بگیرد.

PlanB  از نود کامل بیت کوین خود برای صحت داده‌های تراکنش استفاده کرد که این تعداد بیانگر تداوم علاقه به سرمایه گذاری در بیت کوین علی رغم پرایس اکشن یا رفتار قیمتی خرسی در نیمه دوم سال 2019 است.

آیا بیت کوین می‌تواند طی ده سال آینده از Visa و Mastercard پیشی بگیرد؟

توانایی بیت کوین در شکست دادن کانال های پرداخت با ارزهای فیات رقیب مانند Visa و Mastercard خبر تازه ای نیست. بعلاوه سایت Cointelegraph در ماه آوریل نوشت که بر اساس تحقیقات صورت گرفته، بیت کوین تا اواخر سال 2029 بر غول های بزرگ پرداخت فیات غلبه خواهد کرد.

شرکت DataLight که در زمینه تحلیل بازار فعالیت می‌کند در این باره نوشت:

“در 10 سال گذشته بیت کوین توانسته است با بزرگان عرصه صنعت پرداخت رقابت کند، توسعه این رمز ارز بطرز چشمگیری سریع است.”

در آینده ای نه چندان دور و با ظهور و استفاده راهکارهای مقیاس پذیر و خارج از زنجیره مانند شبکه پرداخت لایتنینگ (Lightning Network)، از فعالیت بر روی زنجیره اصلی بیت کوین به تدریج کاسته خواهد شد. در چنین شرایطی اندازه بلاک‌های موجود با تقاضای بازار و شبکه متناسب و هماهنگ خواهد شد.

سامسون ماوو (Samson Mow)، مدیر ارشد امنیت شرکت Blockstream، در اوایل ماه جاری اظهار داشت که بیت کوین در حال حاضر از ظرفیت کافی برای این موضوع برخوردار است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.