۳ رکورد شکنی بزرگ بیت کوین در سال ۲۰۱۹ : سال خرسی یا گاوی؟

طبق آمار منتشر شده و بر خلاف تصور بسیاری، سال ۲۰۱۹ سال خرسی برای بیت کوین نبوده و پادشاه رمز ارزها توانسته رکوردهای چشمگیری در این سال ثبت کند.

0 130

بررسی سه شاخص تعداد تراکنش، حجم معاملات بیت کوین به دلار و نرخ هش نشان می‌دهد که سال ۲۰۱۹ سال خرسی برای بیت کوین نبوده است.

این شاخص ها طی ۱۲ ماه گذاشته رکوردهای جدیدی را نسبت به سال‌های قبل به ثبت رساندند. حتی این آمار و ارقام از آمار سال ۲۰۱۷ نیز پیشی گرفتند و بار دیگر این نظریه را که قیمت بیت کوین شاخصی برای سلامت بازار آن نیست، بیش از پیش تقویت کردند. این درحالیست که از نظر ارزش نیز بیت کوین نسبت به کف های قیمت ثبت شده در سال گذشته، رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.

تعداد تراکنش

شبکه بیت کوین در سال ۲۰۱۹ بیشترین تعداد تراکنش را نسبت به سال‌های گذشته پردازش کرده است. آمار جمع آوری شده توسط TradeBlock نشان می‌دهد که ماه می با ثبت ۱۲ میلیون تراکنش، شلوغ ترین ماه طی ۱۰ سال گذشته برای بیت کوین بوده است. رکورد قبلی به ماه دسامبر ۲۰۱۷ ، با ثبت بیش از ۱۱ میلیون تراکنش تعلق دارد.

3 رکورد شکنی بزرگ بیت کوین در سال 2019 : سال خرسی یا گاوی؟تصویر: نمودار تعداد تراکنش های سالیانه بیت کوین – ۲۰۰۹ تا کنون

حجم تراکنش

حجم تراکنش های بیت کوین به دلار، بیشترین میزان ارزش جا به جا شده را در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد. حجم این تراکنش ها در اواخر ماه جولای یک جهش بزرگ به بالای ۴ میلیارد دلار طی تنها یک روز را تجربه کرد.

 

3 رکورد شکنی بزرگ بیت کوین در سال 2019 : سال خرسی یا گاوی؟

تصویر: نمودار ارزش تراکنش های بیت کوین به دلار در سال ۲۰۱۹

نرخ هش

نرخ هش شبکه بیت کوین همچنان به ثبت رکوردهای تازه ادامه می‌دهد. نرخ هش شاخصی است که میزان شرکت ماینرها را در پردازش تراکنش ها نشان می‌دهد. آمار حاکی از آن است که با وجود کاهش قیمت بیت کوین و در نتیجه کاهش سودآوری ماینرها، از تعهد آنها نسبت به شبکه بیت کوین کاسته نشده و مشارکت آنها همچنان در حال افزایش است.

3 رکورد شکنی بزرگ بیت کوین در سال 2019 : سال خرسی یا گاوی؟

تصویر: نمودار نرخ هش شبکه بیت کوین در سال ۲۰۱۹

 

برآورد نرخ هش دشوار است و هیچ منبعی نمی‌تواند میزان دقیق مشارکت در شبکه را تخمین بزند. با این وجود تمام شاخص های بیت کوین از ژانویه ۲۰۱۹ رشد داشته اند و قرارداد های آتی و مشتقات بیت کوین به یکی از موفق ترین و داغ ترین ترندهای سرمایه گذاری ۲۰۱۹ تبدیل شده‌اند.

به نظر شما در سال ۲۰۲۰ چه رکوردهایی برای بیت کوین ثبت خواهد شد؟

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.