افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین ؛ چراغ سبز بازار رمز ارزها

قیمت بیت کوین ، امروز سه شنبه 24 دی ماه، با جهشی تاریخی مواجه شده و به بالاترین میزان خود طی دو ماه اخیر رسیده است. بیت کوین که در حال حاضر محبوب ترین رمز ارز بازار به شمار می‌رود، با رسیدن به قیمت 8590 دلار (درصرافی کوین بیس)، رکورد بالاترین قیمت خود از 17 نوامبر 2019 تا کنون را به ثبت رساند.

0 111

در حال حاضر قیمت بیت کوین ، 8517 دلار است که در 24 ساعت اخیر سود 4 درصدی را نشان می‎دهد. داده های وبسایت Datamish charts حاکی از آن است که افزایش قیمت مربوط به نشست آسیایی اخیر (از 8100 دلار به 8590 دلار) در حقیقت ناشی از نقد شدن معاملات کوتاه (معاملات خرسی) به ارزش 38 میلیون دلار در صرافی بیت مکس بوده است.

از منظر تکنیکال، شکست الگوی مثلث در نمودار تایم فریم ساعتی، گواهی بر تایید افزایش قیمت (تا 8500 دلار) بوده است که اولین سیگنال آن، در ساعات انجام معاملات آسیایی داده شده بود. آخرین تحرکات افزایشی قیمت نیز مطابق با واژگونی روند صعودی است که سیگنال آن در هفته اخیر، با تأیید شکست معکوس الگوی سر و شانه (head-and-shoulders)، اعلام شده بود.

چارت روزانه:

جهش ناگهانی قیمت بیت کوین ؛ چراغ سبز بازار رمز ارزها

بیت کوین در حال حاضر در حال سر و کله زدن با خط مقاومت حاصل از اوج قیمتی 8 ژوئن (8469 دلار) است. در صورت بسته شدن کندل روزانه در بالای این مقاومت، خریدهای تکنیکال قوی تری قابل انتظار است و در قیمت 9100 دلار، جابجایی میانگین متحرک (DMA) را تا 200 افزایش خواهد داد.

رقابت در میان سایر رمز ارزها

افزایش قیمت بیت کوین در چند هفته اخیر، توسط سایر رمز ارزها کاملاً دنبال می‌شود. اتر (دومین رمز ارز ارزشمند بازار) در حال حاضر با 3 درصد افزایش قیمت روزانه ، 148 دلار معامله می‌گردد. در آغاز امروز نیز قیمت اتر از مرز 150 دلار عبور کرد که این اتفاق آخرین بار در 9 دسامبر 2019 مشاهده شده بود.

بیت کوین کش و بیت کوین SV نیز به ترتیب 7% و 23% افزایش قیمت داشتند؛ این در حالیست که کوین هایی نظیر EOS ، XRP و لایت کوین افزایش قیمتی در بازه 2 الی 6 درصدی را تجربه کردند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.