کرونا دلیل سقوط قیمت بیت کوین نیست

به عقیده مدیرعامل بایننس، پان‌اپیدمی ویروس کرونا تنها جرقه‌ای است که موجب فروپاشی اقتصاد کنونی جهان شده است اما عامل این فروپاشی و سقوط بازارهای جهانی از جمله سقوط قیمت بیت کوین محسوب نمی‌شود.

0 173

کرونا دلیل سقوط قیمت بیت کوین نیست : ژانگ پنگ ژائو که در حوزه کریپتوکارنسی با نام “CZ” شناخته می‌شود، در یک پست وبلاگی، به موضوع فروپاشی و سقوط بازارهای جهانی از جمله سقوط قیمت بیت کوین پرداخته و معتقد است که ویروس کرونا نشان داد اقتصاد دنیا بسیار ضعیف است.

CZ: اقتصاد دنیا باید قوی‌تر شود

از او سوال شد که: آیا به نظر او وضعیت این سال با بحران مالی جهانی (GFC) در سال ۲۰۰۸ متفاوت است؟

او به صورت کوتاه جواب داد:

در سال ۲۰۰۸ پان‌ایپدیمی موجب توقف اقتصاد جهانی نشد. اما من باور دارم که ویروس کرونا فقط یک عامل شروع کننده و جرقه اولیه است و ریشه این مسائل نیست. اقتصاد ما باید قوی‌تر باشد، حداقل آنقدر قوی باشد که از شوک‌های ایچنینی جان سالم به در ببرد.

ژائو در مورد بیت کوین نیز اینگونه گفت که، بیت کوین به صورت فزاینده‌ای خود را از بلایی که رو در روی بازارهای سنتی است، نجات داده است. بعد از یک سقوط تاریخی قیمت در هفته پیش، در این هفته شاهد یک ریکاوری شگفت‌انگیز بودیم که حتی در یکی از نقاط به ۹۰ درصد نیز نزدیک شد.

پس از آن بازار BTC/USD سرد شد، و برخلاف سیستم لگسی، در طی ۲۴ ساعت گذشته معاملات تا حدود ۷ درصد پایین آمد. با این حال ژائو می‌گوید که بیت کوین شکست نخورده است.

از طرف دیگر، سرمایه‌گذاران دست از ذخیره‌سازی پول نقد کشیده‌اند-یکی از دلایلی که باعث تقویت دلار در طی کرونا شده است- و در عوض دوباره شروع به سرمایه‌‌گذاری در پورتفوهای خود کرده‌اند. در میان تمام راه‌های کسب ثروت، یکی از آن‌ها بیت کوین خواهد بود.

ژائو به حرف خود اینگونه ادامه می‌دهد:

آیا افراد در حال حاضر بیت کوین بیشتری خریده‌اند؟ نه، در اکثر موارد اینگونه نیست. بیشتر آن‌ها هنوز در ترس و اضطراب کمبود دستمال توالت هستند.

تاثیر این تغییرات در اقتصاد زمان‌بر است. تغییرات هنگامی که شامل یک جمعیت بزرگ باشد، به سرعت خود را نشان نمی‌دهند.

 

یک “پناهگاه امن” ؟

چند ماه قبل تحلیل‌گر رمزارزها، آندریاس آنتوپولوس، در اظهار نظرهایی اثر بحران مالی بر بیت کوین را با دقتی غیرطبیعی پیش‌بینی کرده بود. آنتوپولوس گفته بود که با توجه به هیجانی شدن سرمایه‌گذران از سقوط بازار سهام، بیت کوین در ابتدا به شدت سقوط خواهد کرد، اما بعد از آن خواهد توانست که توان قبلی خود را بازیابد.

برجسته‌ترین اظهارنظر در طی وقایع گذشته نیز مربوط به جان بولینگر است که مبدع شاخص نوسانی باندهای بولینگر است، او در مورد سرمایه‌گذاران این‌گونه بحث می‌کند که: ”

آن‌ها تحت چنین شرایطی هر چه را که می‌توانند، می‌فروشند. قدرت بیت کوین سقوط می‌کند و آن‌ها را بدون دفاع رها می‌کند.

او در توییتی گفت:

در حقیقت چنین چیزی رخ نمی‌دهد. من تصور می‌کنم که بیت کوین در میان دارایی‌ها نقش یک پناهگاه ایمن را بازی خواهد کرد.

به این ترتیب از نظر ژائو، واضح است که بیت کوین در آینده کاربرد یک پناهگاه ایمن را خواهد داشت. چراکه عرضه آن ثابت است و نمی‌تواند مانند ارزهای فیات مورد دستکاری قرار گیرد.

او می‌گوید:

در حالی که شاخص‌های داو جونز در حال سقوط است، انتظار نداشته باشید که بیت کوین یک روند صعودی را تضمین کند یا بالعکس.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.