رشد شبکه بیت کوین به ۳ میلیارد دلار در روز

اطلاعات دریافتی از سایت تحلیل کریپتوی Coinmetrics.io در تاریخ ۱۶ جولای، نشان می‎دهد که حجم میانگین معاملات بیت کوین به ۳ میلیارد دلار در روز رسید.

0 97

روند صعودی و رشد ارزش معاملات روزانه بیت کوین، بر عملکرد آلت‎کوین ها سایه افکنده است

این داده ها (که برای از بین بردن شایعات و برخی آثار انسانی خاص بر کوین Coinmetrics منتشر شده است) در ۹۰ روز گذشته، رشد چشمگیر ارزش دلار در حجم معاملات و انتقال بیت کوین را نشان می‎دهد.

با مقایسه ارزش معاملات روزانه میانگین بیت کوین در ۱۷ آوریل (۱.۰۴ میلیارد دلار) با مقدار مشابه در تاریخ ۱۶ جولای (۳.۲۲ میلیارد دلار)، در می‎یابیم که این رقم طی سه ماه، رشد ۲۱۰ درصدی داشته است.

بیت کوین در مقایسه با اتر (ETH) شاهد رشد به مراتب چشمگیرتری در حجم معاملات خود بوده است. اتر در مدت زمانی مشابه، از حجم میانگین روزانه ۳۷۰ میلیون دلار به ۶۵۷ میلیون دلار رسیده و دارای رشد ۷۷ درصدی بوده است. XRP نیز رشد ملایم‎تری را تجریه کرده است. این رمز ارز از حجم میانگین روزانه ۱۵۲.۵ میلیون دلار در اواسط ماه آوریل به ۲۴۵.۶ میلیون دلار در نیمه ماه جولای رسیده و ۶۱ درصد رشد یافته است.

رشد شبکه بیت کوین به 3 میلیارد دلار در روز

نمودار ۳ ماهه معاملات، انتقال‎ها، ارزش و حجم تنظیم شده بر اساس دلار. منبع: Coinmetrics.io

(عدم) همبستگی

طبق داده‎های Coinmetrics، حجم میانگین معاملات روزانه بیت کوین در تاریخ ۱۱ جولای از مرز ۳ میلیارد دلار گذشت. این در حالی‌ست که در تاریخ گفته شده، قیمت بیت کوین در حدود ۱۱۵۰۰ دلار بود. با وجود این که امروز قیمت بیت کوین با ۱۱.۴ درصد کاهش روزانه و ۲۴ درصد کاهش هفتگی، تقریباً ۲۰۰۰ دلار کاهش یافته است، میانگین ارزش معاملات روزانه این رمز ارز همچنان رو به افزایش است.

صاحب نظران معتقدند روند نزولی کوتاه مدت بیت کوین به دلیل مخالفت مقامات دولتی ایالات متحده با رمز ارز لیبرای فیسبوک اتفاق افتاده است. مخالفتی که به طور گسترده بر دنیای رمز ارزها تأثیر گذاشته است.

پیتر برنت (Peter Brandt) معامله‎گر باتجربه رمز ارزها معتقد است که ارزش کلی بازار، می‎تواند تا میزان ۸۰ درصد صحیح باشد. با این حال وی اظهار داشت که بیشترین آسیب متوجه آلتکوین ها است و نه بیت کوین.

کوین تلگراف در تاریخ ۷ جولای گزارش داد که هش ریت (hash rate) بیت کوین با رسیدن به ۶۵.۸۷ تراهش بر ثانیه، به رکورد جدیدی دست یافته است. با این وجود، علی رغم نوسانات هفتگی قیمت، این رقم همچنان رو به افزایش است و در حال حاضر به ۷۳ تراهش بر ثانیه رسیده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.