استخراج بیت کوین غیرقانونی نیست

ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی امروز اظهار داشت استخراج و ماینینگ رمز ارز بیت کوین غیر قانونی نیست. این اظهارات در مقابل اظهارات رئیس مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی که فعالیت ماینر های بیت کوین را غیر قانونی خوانده بود ارزیابی می شود.

0 124

فیروزآبادی با تأکید براینکه هنوز ماینینگ رمز ارزها در دولت‌ تصویب نشده است درباره‌ی قانون استخراج بیت کوین گفت: قانونی دراین باره نداریم.

وی درباره گستردگی استخراج رمز ارز ها در کشور، اظهار داشت:

طرحی برای قانونمند کردن این موضوع با استفاده از نظرات دستگاه‌های مربوطه از جمله بانک مرکزی، وزارت نیرو، سازمان بورس و ... آماده و در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد ولی هنوز در هیات دولت مورد بررسی قرار نگرفته است.

وی افزود:

قانونی برای فعالیت ماینینگ در کشور نداریم و به همین دلیل نمی توانیم بگوییم آنچه هم اکنون توسط عده ای از مردم انجام می شود، خلاف قانون است چون قانونی وجود ندارد که با آن مغایرت داشته باشد.

رییس مرکز ملی فضای مجازی تأکید کرد: اکثر دستگاه‌ها به روش غیرقانونی و قاچاق وارد کشور شده اند و ابهام مهمی که در این حوزه وجود دارد این است که عمل ماینینگ توسط اموال قاچاق صورت می گیرد.

دو روز پیش علی لاریجانی رئیس مجلس در مورد استخراج بیت کوین گفته بود ماینینگ رمز ارز ها با برق صنعتی غیر قانونی است. فرا رسیدن فصل گرم سال و افزایش مصرف برق باعث شده است در چند هفته ی اخیر حواشی گوناگونی درباره ی استخراج و فعالیت های مرتبط با آن در کشور ایجاد شود. از جمله ی این اظهار نظرات غیر تخصصی که توسط مقامات دولتی و مجلس صورت گرفته می توان به مواردی از جمله «تولید بیت کوین»، استفاده از لفظ ارز مجازی برای بیت کوین، «استخراج بیت کوین از برق» و مواردی مشابه آن اشاره کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.