افزایش ۶۰ درصدی سختی استخراج بیت کوین

طبق آمار جدید، سختی استخراج بیت کوین (BTC) در چند ماه آینده رشد ۶۰ درصدی را تجربه خواهد کرد.

0 164

تحلیلگر مشهور کوین روک (Kevin Rooke)، با پست سوابق و پیش‌بینی‌های مربوطه بیان کرد که از سال ۲۰۱۶ تا کنون سختی استخراج بیت کوین در هر سه ماه حدود ۴۲% افزایش یافته است.

به استثنای سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ که منفی ترین حالت بازار بیت کوین را تجربه کرد، رشد بازار دائما مثبت بوده است. بازار امسال در مقایسه با دوره پیش کاملا عمودی بوده است.

روک افزود:

انتظار داریم که سختی استخراج در این سه ماه حدود ۶۰ درصد افزایش یابد و این در حالی است که در زمان پایان سه ماهه دوم سختی شبکه در بالاترین حد خود قرار داشت.

افزایش 60 درصدی سختی استخراج بیت کوین

اصطلاح سختی استخراج (mining difficulty) به میزان تلاش لازم برای حل معادلات پیچیده به منظور تایید بلاک‌ تراکنش‌های بیت کوین و دریافت پاداش آن گفته می‌شود.

با افزایش رقابت در شبکه بیت کوین، سختی استخراج این رمز ارز نیز مستقیما بالا می‌رود. درعین حال عدم تمایل به استخراج، سختی آن را کاهش خواهد داد.

شبکه بیت کوین قدرتمندتر از همیشه

سختی استخراج بیت کوین تنها یکی از شاخص‌هایی است که در سال جاری فراتر از انتظار بوده است.

در هفته گذشته، نرخ هش بیت کوین بار دیگر رکورد بالاترین نرخ را شکست و برای نخستین بار از ۱۰۲ کوین‌تیلیون (یک‌ با ۰‏۳‏ صفر در جلوی آن!‌) هش در ثانیه عبور کرد. به ادعای طرفداران این رمز ارز ، این پیشرفت از یک جهش مشابه در قیمت خبر می‌دهد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.