ماینرهای بیت کوین ۵۰۰۰ دستگاه ASIC جدید خریدند

Northern Bitcoin شرکت آلمانی ماینینگ بیت کوین، با انتشار خبری در تاریخ ۱ جولای اعلام کرد قراردادی برای خرید ۵۰۰۰ دستگاه ماینینگ از شرکت بیت مین (Bitmain) و Canaan Creative امضا نموده است. این اقدام بخشی از برنامه مقیاس پذیری ماینینگ بلندمدت این شرکت با تمرکز بر انرژی پایدار است.

0 91

خرید ۵۰۰۰ دستگاه ASIC جدید

Northern Bitcoin که مقر اصلی آن در شهر فرانکفورت واقع شده اما عمده عملیات خود را در نروژ انجام می‎دهد، قصد دارد ظرفیت ماینینگ خود (که در حال حاضر ۵۵ پتاهش بر ثانیه است) را به دو برابر ارتقا دهد.

مقامات رسمی این شرکت اعلام کردند این اقدام بخشی از برنامه مقیاس پذیری بلندمدت این شرکت با تمرکز بر انرژی پایدار است که در هفته گذشته، همزمان با محبوبیت و رقابت روزافزون در صنعت ماینینگ بیت کوین، آغاز شده است.

موریتس اف ژگر (Moritz F. Jäger) مدیر داخلی Northern Bitcoin با انتشار این خبر اعلام کرد، «دستیابی به این سخت افزار پرطرفدار، موفقیت بزرگی برای این شرکت محسوب می‎گردد.»

با دوبرابر کردن تجهیزات ماینینگ تنها چند روز پس از آغاز برنامه مقیاس پذیری جهانی، قصد داریم سرعت پیشبرد اهداف خود مبنی بر دستیابی به جایگاهی ممتاز در صنعت رو به روشد بلاک چین را افزایش دهیم.

این اعلامیه درست همزمان با ثبت رکورد جدید در هش ریت (hash rate) سراسری شبکه بیت کوین منتشر شد. تا روز دوشنبه این رکورد به ۶۹ کوینتیلیون هش بر ثانیه رسید. طبق گفته کوین روک (Kevin Rooke) این عدد ۱۰ برابر تعداد دانه‎های شن و ماسه در کل کره زمین است.

Northern افزود که در آینده سایت‎های جدیدی برای ماینینگ در مکان‎هایی که هنوز اعلام نشده، راه‎اندازی خواهد نمود.

در هفته گذشته همچنین شاهد آن بودیم که شرکت امریکایی فعال در زمینه ماینینگ Plouton Mining، با معرفی تجهیزات جدید ماینینگ ساخته شده در کالیفرنیا، اعلام کرد که قرار است این تجهیزات به بزرگ‎ترین تأسیسات خورشیدی ماینینگ در امریکای شمالی تبدیل شود.

به گزارش کوین تلگراف، برآوردها نشان می‎دهد ۷۴% از فعالیت‎های جهانی ماینینگ بیت کوین از طریق منابع پایدار انرژی انجام می‎گیرد.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.