کاهش انرژی مصرفی بیت کوین علیرغم نرخ هش بالا

بر اساس جدیدترین تحقیقات، همزمان با رکورد شکنی نرخ هش در شبکه بیت کوین، انرژی مصرفی این رمز ارز کاهش یافته و با سرعت زیادی درحال بهینه شدن است.

0 95

کاهش انرژی مصرفی بیت کوین

کاهش مصرف انرژی بیت کوین با وجود افزایش نرخ هش

داده‌های بدست آمده در روز پنجم سپتامبر از سایت آماری Statista نشان داد که با وجود افزایش قدرت استخراج بیت کوین ، انرژی کمتری برای اینکار نیاز است. بر اساس یکی از نمودارها میزان انرژی مصرفی شده تا ماه جولای ۶۹.۷۹ تتراوات ساعت در سال بوده است. اما میزان انرژی مصرفی در جولای ۲۰۱۸، با وجود اینکه نرخ هش حدود ۶۰ درصد از نرخ کنونی کمتر بود، حدودا ۷۱.۱۲ تتراوات ساعت بوده است.

کاهش انرژی مصرفی بیت کوین علیرغم نرخ هش بالا

نرخ هش ، قدرت کل محاسبات مورد نیاز برای پردازش تراکنش بیت کوین را محاسبه می‌کند. در ماه آگوست این رقم از مرز ۸۰ کوینتیلیون‌ هش در ثانیه گذشت و هم اکنون تقریبا ۹۰ کوینتیلیون‌ است، این در حالی است که در ماه جولای ۲۰۱۸ شاهد نرخ هشی برابر با ۴۰ کوینتیلیون‌ بودیم (هر کوینتیلیون‌ برابر است با ۱۰ به توان ۱۸).

استخراج بیت کوین و محیط زیست

این اطلاعات حاکی از این است که استخراج گران بیش از همیشه نسبت به پیامدهای زیست محیطی آگاه شده‌اند. با بهبود دوباره قیمت بیت کوین در سال جاری، چندین اپراتور برای بهبود بهره وری استخراج آن اعلام آمادگی نموده اند. مطالعه ای که در ژوئن سال جاری انجام شد، نشان داد که ۷۵% از پروژه‌های استخراج بیت کوین با منابع انرژی تجدید پذیر صورت می‌گیرد.

تولید کنندگان دستگاه‌های ماینر ، مدل‌های جدیدی با قابلیت‌های بیشتر و مصرف انرژی کمتر تولید کرده‌اند. یکی از نمونه های این دستگاه‌ها Antminer 7 نانومتری شرکت Bitmain بود که در نوامبر سال پیش معرفی شد. با این حال مصرف برق ماینرها هنوز هم موضوعی جنجال برانگیز است و بسیاری نسبت به میزان مصرف انرژی در صنعت ماینینگ انتقاد دارند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.