” بیت کوین ایران ” داغ ترین ترند جهان در گوگل!

افزایش قیمت بیت کوین در پی افزایش تنش های میان ایران و آمریکا، اتفاقی بود که مورد توجه بسیاری از کاربران اینترنت در سراسر جهان قرار گرفت و سرچ های مربوط به این موضوع با رشد ۵ هزار درصدی مواجه شد.

0 151

با توجه به اطلاعات گوگل ترند (Google Trends)، سرچ عبارت “ بیت کوین ایران ” طی ۷ روز، تا ۸ ژانویه، جهش ۴,۴۵۰ درصدی داشته است.

افزایش محبویت بیت کوین در پی افزایش قیمت

کلمه بیت کوین نیز رشد چشمگیری در بین ترندهای گوگل داشته است و از امتیاز ۴۰ در هفته گذشته به امتیاز ۱۰۰ تا روز چهارشنبه رسیده است.

" بیت کوین ایران " داغ ترین ترند جهان در گوگل!
” بیت کوین ایران ” داغ ترین ترند جهان در گوگل!

در همین حال قیمت بیت کوین نیز طی هفته جاری رشد قابل توجه ۱۵ درصدی را تجربه کرده است. بسیاری از مفسرین علت این افزایش قیمت را اتفاقات اخیر در خاورمیانه و افزایش تنش های میان ایران و آمریکا عنوان کردند. طبق استدلال این مفسرین، بی ثباتی های منطقه ای معمولا روی قیمت بیت کوین تاثیر می گذارد.

اما عده ای هم بودند که کاملا با این استدلال موافق نبودند. به اعتقاد آنها این اخبار تنها یک داستان پردازی و تکنیکی برای جهش در بازار بوده است.

سال گذشته نیز در ماه سپتامبر و این بار به خاطر اخبار مربوط به هاوینگ بیت کوین، میزان سرچ برای این رمز ارز به اوج خود رسید.

هفته گذشته نیز اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه قیمت پریمیوم بیت کوین (زمانی که قیمت بیت کوین به دلیل اتفاقات مختلف در برخی مناطق یا کشورها با رقمی بسیار بالاتر از قیمت روز آن به فروش می‌رود) در ایران به ۲۴ هزار دلار رسیده است. اما همانطور که برخی منابع اعلام کردند چنین نرخی چیزی جز یک داستان پردازی و اشتباه نبوده و دلیل آن شکاف بین قیمت رسمی دلار در بانک مرکزی و قیمت آزاد آن بوده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.