بازی پوکر با بیت کوین : تاریخچه بیت کوین (بخش چهاردهم)

تاریخچه ارتباط بیت کوین و پوکر به همان اوایل ظهور این رمز ارز برمی‌‌گردد. شاید حتی این ارتباط، مربوط به قبل از شروع به کار بیت کوینی باشد که ما می‌‌شناسیم، زیرا شواهدی وجود دارد که نشان می‌‌دهد ساتوشی در این بازی دستی داشته است. چیزی که به قطعیت می‌‌دانیم این است که در مارس 2010، اولین تورنومنت پوکر بیت کوینی برگزار شد و در این بازی‌‌ها، این رمز ارز نوظهور به عنوان واحد حسابرسی عمل می‌‌کرد. هر بازی بر سر 50 بیت کوین شرط بسته می‌‌شد و برنده، 1000 بیت کوین را از آن خود می‌‌کرد؛ رقمی که در آن زمان بسیار ناچیز بود.

0 289

بازی پوکر با بیت کوین  : تاریخچه ارتباط بیت کوین و پوکر به همان اوایل ظهور این رمز ارز برمی‌‌گردد. شاید حتی این ارتباط، مربوط به قبل از شروع به کار بیت کوینی باشد که ما می‌‌شناسیم، زیرا شواهدی وجود دارد که نشان می‌‌دهد ساتوشی در این بازی دستی داشته است. چیزی که به قطعیت می‌‌دانیم این است که در مارس 2010، اولین تورنومنت پوکر بیت کوینی برگزار شد و در این بازی‌‌ها، این رمز ارز نوظهور به عنوان واحد حسابرسی عمل می‌‌کرد. هر بازی بر سر 50 بیت کوین شرط بسته می‌‌شد و برنده، 1000 بیت کوین را از آن خود می‌‌کرد؛ رقمی که در آن زمان بسیار ناچیز بود.

اولین بازی پوکر جهان با هویت ناشناس

گفته می‌‌شود یک کاربر از انجمن کاربری بیت کوین تاک، که BitcoinFX نام داشت، اولین صرافی دنیا برای تبدیل بیت کوین به فیات را که فقط با ایمیل کار می‌‌کرد، در سال 2010 بنا نهاده است. در همان سال، BitcoinFX با برگزاری اولین بازی پوکر بیت کوین، افتخاری دیگر را از آن خود کرد. در پستی که در 10 مارس با عنوان “اولین تورنومنت پوکر شبه ناشناس جهان” منتشر شد، BitcoinFX نوشت:

تصمیم گرفته ام تورنومنتی با بیت کوین برگزار کنم! اینجوری هیچ پول واقعی دست به دست نمی‌‌شود.

در آن زمان، بیت کوین تقریبا بی‌‌ارزش‌‌ترین مقدار ممکن خود را داشت. وقتی آن را با ارز فیات مقایسه می‌‌کردیم، در بهترین حالت هر 333 بیت کوین برابر با یک دلار می‌‌شد. اما برای دارندگان آن، بیت کوین بسیار با ارزش بود فقط به کمی زمان نیاز بود تا سایر افراد دنیا آن را بپذیرند. تا زمانی که این اتفاق بیفتد، می‌‌شود موارد کاربردی برایش پیدا کرد، می‌‌توان با آن خوش‌‌گذرانی کرد و بر سر آن شرط‌‌بندی کرد. این توصیفی است که BitcoinFX از تورنمت جدیدش و جوایز ارزنده‌‌اش دارد.

تاریخچه بیت کوین : بازی پوکر 1000 بیت کوینی!
بازی پوکر و بیت کوین

پست انجمن برای اعلام اولین بازی پوکر بیت کوینی

نیم میلیون دلار پول به قمار گذاشته شد

نمی‌‌توان قیمت بیت کوین سال 2010 را با قیمت بیت کوین امروز محاسبه کرد. با این حال، بیایید فرض کنیم بازی که در 20 مارس 2010 برپا بود، امروز برگزار می‌‌شد؛ با سهمی به اندازه‌‌ 50 بیت کوین، بیش از 500000 دلار نصیبتان می‌‌شد. این مبلغ به عنوان پاداش برای کشف بلاک جدید به ماینرها داده می‌‌شد و در اوایل سال 2010، هر کسی می‌‌توانست با کامپیوتر شخصی خود بیت کوین استخراج کند.

BitcoinFX نوشت:

من میزبان بازی و بازیکن هستم و یک استخر جایزه 1000 بیت کوینی تهیه می‌‌کنم. شما برای بردن بیت کوین تلاش می‌‌کنید. لطفا آدرس بیت کوین و یک نام کاربری رندم را برای من بفرستید و من هم آدرس بیت کوین خودم را برای شما می‌‌فرستم تا به عنوان کارمزد ورود، 55 بیت کوین برایم ارسال کنید.

در این رویداد، که در ساعت 3 بعد از ظهر EST روز بیستم مارس 2010 برگزار شد، 4 بازیکن شرکت کردند. کاربر dwdollar، سازنده اولین صرافی بیت کوین، برنده مسابقات شد و 600 بیت کوین به جیب زد. Bitcointalk و پس از آن، اجراکننده r/bitcoin، Theymos با 325 بیت کوین مقام‌‌های بعدی را از آن خود کردند.

تاریخچه بیت کوین : بازی پوکر 1000 بیت کوینی!
بازی پوکر و بیت کوین

بیت کوین و پوکر چگونه با هم دوست شدند

پس از افتتاح بازی پوکر بیت کوین، برنامه تورنمنت‌‌های بعدی در انجمن و IRC مشخص شد. کاربر FreeMoney در جولای 2010 نوشت:

تا زمانی که مشتری پوکر حضور دارد، تمام کارمزدهای ورود و جوایز باید به طور دستی منتقل شوند.

 

تاریخچه بیت کوین : بازی پوکر 1000 بیت کوینی!
بازی پوکر و بیت کوین

آیا ساتوشی دستی در شرط بندی داشته و آیا این پیش زمینه، الهام‌‌بخش او برای ساخت بیت کوین بوده است؟ او هیچ گاه در نوشته‌‌های منتشرشده‌‌اش به این موضوع اشاره نکرده، ولی می‌‌توان چنین چیزی را حدس زد. اگرچه دولت ایالات متحده 3 سایت بزرگ پوکر جهان را در سال 2011 تعطیل کرد، اما تا زمان ظهور بیت کوین ، پوکرهای آنلاین رشد کرده بودند و در بخش پردازش پرداخت‌‌هایشان به مشکلاتی برخورده بودند. اگر ساتوشی یک بازیکن پوکر بود، ارزش یک ارز همتابه‌‌همتای غیر قابل جعل در این صنعت را درک می‌کرده است.

شکی نیست که اقداماتی مثل بازی پوکری که BitcoinFX در سال 2010 ایجاد کرد، به پذیرش بیت کوین کمک زیادی کرده است. ماه مارس ماه پرحادثه‌‌ای برای بیت کوین بوده (ما به مارس پر از حادثه عادت داریم! )؛ سه روز قبل از شروع بازی‌‌ها، اولین صرافی بیت کوین شروع به کار کرد. بیت کوین کمتر از یک سال سن داشت ولی همه چیز داشت برای بزرگ‌‌ترین انقلاب مالی دوران مدرن آماده می‌شد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.