پیامدهای هاوینگ: کاهش نرخ هش بیت کوین نشانه چیست

نرخ هش بیت کوین پس از هاوینگ به صورت قابل توجهی افت کرده است. اما این پیامدی است که توسط بسیاری از افراد فعال در صنعت ماینینگ پیش‌بینی شده بود و انتظار می‌رود که یک حرکت موقتی باشد.

1 121

کاهش نرخ هش بیت کوین : بیت کوین سومین هاوینگ خود را نیز تجربه کرد که در طی آن پاداش استخراج رمز ارزها به ازای یافتن هر بلاک، از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش یافت. با تحت فشار قرار گرفتن عرضه بیت کوین، جریان ورودی روزانه بیت کوین تنها چیزی نیست که در یک سیر نزولی قرار گرفته است.

نرخ هش شبکه بیت کوین (یک معیار برای اندازه‌گیری مقدار نیروی محاسباتی به کار رفته برای استخراج بیت کوین) طبق نمودارهای ارائه شده توسط استخر استخراج Ethan Vera ، حدود ۲۰ درصد کاهش یافت.

پس از هاوینگ، مشخص شد که حدود ۲۰ درصد از نرخ هش شبکه خاموش شده است و نرخ هس از ۱۲۰ (اگزا هش) به ۱۰۰ اگزا هش کاهش یافته است.

با وقوع این افت در نرخ هش، انتظار می‌رود سود استخراج‌کنندگان نیز کمتر شود. قیمت هش (طبق گفته Vera) : ” در حال حاضر ۸.۱ سنت (به ازای هر ترا هش) است که نسبت به قیمت ۱۳.۵ سنتی آن در قبل ازهاوینگ، افت داشته است و نشان از کاهش ۴۰ درصدی سود استخراج‌کنندگان است.

طبق اعلام استخراستخراج f2pool، در طی هفته گذشته، میانگین سود استخراج‌کنندگان نصف شده است و از ۰.۱۴ دلار به ازای هر ترا هش به ۰.۰۷ کاهش یافته است.

طبق داده‌های نمودارهای BitInfo، نرخ هش فعلی بیت کوین به سختی ۱۱۷ اگزا هش بر ثانیه است. گفتنی است که نرخ هش یک شاخص تاخیری است، به این معنا که نموداری که امروز آن را مشاهده می‌کنیم، با استفاده از داده‌های دیروز محاسبه شده‌اند. این قضیه به آن معناست که برای یافتن این موضوع که نرخ هش پس از هاوینگ چقدر تغییر کرده است، نیازمند آن هستیم که یک هفته یا بیشتر صبر کنیم.

همانطور که از داده‌های استخر استخراج Slush Pool در جمهوری چک مشخص است، صنعت استخراج این افت نرخ هش را از هزار بلاک جلوتر مشاهده کرده است.

Jan Čapek مدیرعامل Slush می‌گوید:

بله، (همانطور که انتظار می‌رفت). با توجه به اینکه نسل قدیمی دستگاه‌های استخراج، دیگر صرفه اقتصادی نداشتند، تخمین زده می‌شد که بین ۱۰ تا ۲۵ درصد از نرخ هش افت کند و ما قبل از آنکه این واقعه رخ دهد، در کمترین حالت حدود ۱۵ درصد افت نرخ هش داشتیم.

با این حال طبق گفته دنیس راسینویچ (کسی که یک تاسیسات استخراج ۸۰ مگاواتی در قزاقستان دارد)، چیزی که ما انتظارش را نداشتیم این بود که قیمت بیت کوین درست قبل از هاوینگ به ۱۰۰۰۰ دلار رسید. این موضوع موجب شد که استخراج‌کنندگانی که دیگر صرفه اقتصادی نداشتند، بیش از حد انتظار در این صنعت بمانند. این به آن معنا بود که پاکسازی مدت بیشتری طول خواهد کشید و جریان‌های مخفی بیش از حد مورد انتظار عمر خواهند کرد.

” استخراج‌کنندگان عموما انتظار داشتند که افت کلی حدود ۳۰ درصد خواهد بود، اما تاثیر مهمی که از سطح قیمت بیت کوین ناشی شد، مورد انتظار آنان نبود. سطح قیمت بیت کوین یک ساپورت اضافی برای استخراج‌کنندگان کم صرفه‌تر ایجاد کرده است که آن‌ها را برای دو هفته در جریان نگه می‌دارد.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] پیامدهای هاوینگ: کاهش نرخ هش بیت کوین نشانه چیست اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]