تخریب فارم استخراج بیت کوین در پی سیل در چین : نرخ هش تغییر نکرده است

با وجود اینکه سیل در چین بسیاری از دستگاه‌های استخراج بیت کوین را از کار انداخت، اما نرخ هش شبکه بیت کوین تقریباً در بالاترین حد خود قرار دارد.

0 103

فصل بارش در استان سیچوان که در شمال غربی چین قرار دارد برای مزارع بیت کوین چیزی جز فاجعه بهمراه نداشته است و باعث تخریب بسیاری از فارم های استخراج بیت کوین شد  .

بر اساس اعلام سایت Poolin که چهارمین استخر بزرگ فعال در زمینه استخراج بیت کوین است، سیلاب‌ها به طور کامل یکی از فارم ها را تخریب کرده‌اند و در حال حاضر کارگران مشغول یافتن تجهیزات از میان گل و لای هستند.

بنا به اظهارات حساب توییتری مقامات،

یکی از مزارع استخراج بیت کوین در سیچوان بطور کامل نابود شده است. بارندگی‌های شدید اخیر آسیب‌های فراوانی به چین وارد کرده است.

رد لی (Red Li)، بنیانگذار شبکه رسانه‌ ای 8btc که در زمینه رمز ارزها فعالیت می‌کند، با ذکر این مطلب که این سیل تاثیری بر کارایی شبکه بیت کوین نداشته است، تصاویر بیشتری از خسارات وارد شده منتشر کرد.

وی گفت: “ظاهرا نرخ هش آنچنان تحت تاثیر این اتفاق نبوده است.” بنا به ادعای یک حساب توییتری دیگر، به شرکت بزرگ دستگاه‌های استخراج Bitmain نیز آسیبی وارد نشده است.

این سیل در مقایسه با آنچه در سال 2018 آمد ضعیف تر بود

عملکرد شبکه بیت کوین بطرز چشم گیری در پی سیل شدیدی که در جولای سال 2018 رخ داد کاهش یافت. با از دست رفتن تجهیزات استخراج و کم شدن فعالیت آنها قیمت بیت کوین نیز کاهش یافت، به نحوی که در بدترین حالت قیمت هر بیت کوین به کمتر از 3100 دلار سقوط کرد.

از آن زمان و با احیای بازار، نرخ هش نیز که تعیین کننده تعداد محاسباتی است که یک شبکه در هر ثانیه انجام می‌دهد، دائما افزایش یافته و در سال 2019 به رکورد بالاترین حد خود رسیده است.

با اطلاعاتی که از سایت تحلیلی BitInfoCharts بدست آمده، روز چهارشنبه نرخ هش این رمز ارز به 79 کنتیلیون (quintillion)‌ در ثانیه رسیده است. مکس کایزر نیز در این رابطه پیش بینی کرد که این افزایش نرخ هش از افزایش قیمت ‌بیت کوین خبر می‌دهد. (هر کنتیلیون: 1,000,000,000,000,000,000)

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.