هش ریت بیت کوین به بالاترین سطح خود رسید

بر اساس آمار به دست آمده از Blockchain.com هش ریت بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است. هش ریت تعداد محاسباتی‎ست که یک سخت افزار معین یا یک شبکه، در هر ثانیه قادر به انجام آن است.

0 101

بر اساس داده‎های منبع نظارتی Blockchain.com در تاریخ 7 جولای، هش ریت (Hash rate) بیت کوین به بالاترین سطح خود رسید.

رکورد قبلی در نیمه دوم ماه ژوئن، زمانی که نرخ هش بیت کوین به 56.19 تراهش بر ثانیه رسید، شکسته شد و این رشد تا کنون پیوسته ادامه یافته است.

هش ریت تعداد محاسباتی‎ست که یک سخت افزار معین یا یک شبکه، در هر ثانیه قادر به انجام آن است. هش ریت برای ماینرها پارامتر بسیار مهمی‌ست؛ چرا که هش ریت بالاتر شانس حل مسأله ریاضی، تأیید و بستن بلاک، و دریافت پاداش را افزایش می‌دهد. هش ریت بالاتر شبکه نیز تعداد منابع سخت افزاری مورد نیاز برای حمله 51 درصدی را افزایش داده و شبکه را امن‌تر می‎سازد.

هش ریت بیت کوین به بالاترین سطح خود رسید

هش ریت شبکه بیت کوین. منبع: blockchain.com

افزایش هش ریت شبکه همچنین به معنای افزایش مصرف انرژی‎ست. با این حال شرکت تحقیقاتی و تولید محصولات سرمایه گذاری رمز ارزها، CoinShares، اخیراً برآورد کرده است که 74.1% از ماینینگ بیت کوین از طریق انرژی‎های تجدیدپذیر صورت می‎گیرد.

همانطور که کوین تلگراف پیشتر گزارش داده بود، دوره زمانی بعد از سپتامبر 2018 (که اصطلاحاً زمستان کریپتو نامیده می‌شد)، به عنوان یک گام رو به عقب برای شبکه بیت کوین به حساب می‎آید. در این دوره، برای اولین بار هش ریت شبکه کاهش یافت.

در ماه ژوئن خبرها حاکی از آن بود که سختی شبکه (یا سختی ماینینگ) بیت کوین به بالاترین میزان خود رسیده است که نشان دهنده رقابت روزافزون ماینرها برای دریافت پاداش بلاک بود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.