عدم همبستگی رمز ارزی بیت کوین با سایر رمز ارزها در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹

طبق گزارش اخیر بایننس (Binance) که تحت عنوان «همبستگی رمز ارزی (crypto correlations)» در تاریخ ۵ جولای منتشر شد، طی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، به دلیل پدیده « مهاجرت به کیفیت (فروش دارائی‎های پر ریسک و خرید دارایی‎های امن‎تر»، همبستگی قیمت بیت کوین به سایر رمز ارزها کاهش یافته است.

0 97

بایننس در گزارش «مرور همبستگی رمز ارزی در سه ماهه دوم ۲۰۱۹» تصریح کرد که همبستگی میانگین بیت کوین و سایر رمز ارزها از ۰.۷۳ در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹، به ۰.۶۱ کاهش یافته است.

نرخ همبستگی، یک شاخص آماری است که درجه همبستگی میان دارائی‎ها را با مقادیری در محدوده ۱.۰- و ۱.۰ نشان می‎دهد. بر این مبنا، دارائی‎هایی با نرخ همبستگی بالای ۰.۵ دارای همبستگی مثبت، و دارائی‎هایی با نرخ همبستگی زیر ۰.۵- دارای همبستگی منفی در نظر گرفته می‎شوند.

طبق این گزارش، علی رغم کاهش نرخ همبستگی بیت کوین، همبستگی کلی میان رمز ارزهای اصلی، در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ همچنان «بسیار بالا» توصیف شده است.

در عین حال برخی از دارائی‎های کریپتو شاهد افزایش چشمگیر همبستگی در طول سه ماه گذشته بوده‎اند که در این میان رمز ارزهای تزوس (XTZ)، اونتولوژی (ONT) و ترون (TRX) در مقایسه با سایر رمز ارزها، بیشترین رشد همبستگی میانگین را داشته‎اند.

در مقابل، طبق این گزارش بیت کوین BSV) SV) بیشترین کاهش همبستگی میانگین را داشته است که احتمالاً به دلیل حذف از لیست معاملاتی صرافی بایننس و کراکن بوده است.

دوج کوین (DOGE) نیز که از دیروز در صرافی بایننس لیست شده بود، در مقایسه با سایر رمز ارزها، دارای عدم همبستگی چشمگیری در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ بوده است. با این حال، این رمز ارز همبستگی قابل توجه خود با لایت کوین (LTC) را حفظ کرده که مقدار آن ۰.۵۵ است. طبق گزارش بایننس، همبستگی مثبت DOGE/LTC نیز احتمالاً به دلیل ماینینگ ادغام شده این دو رمز ارز است.

بایننس در این گزارش پارامتری تحت عنوان «اثر بایننس (Binance effect)» ارائه کرده و بر مبنای آن پیشبینی می‎کند که رمز ارزهای لیست نشده در صرافی بایننس، همبستگی میانگین کمتری نسبت به رمز ارزهای لیست شده در این صرافی دارند. دوج کوین پس از لیست شدن در صرافی بایننس بیشترین رشد قیمت را در میان رمز ارزها داشته و طی ۲۴ ساعت، قیمت آن ۳۱% افزایش یافته است.

بایننس در گزارش همبستگی رمز ارزی سه ماهه اول ۲۰۱۹ دریافت که همبستگی قیمت میان دارائی‎های رمز ارز در مقابل دلار امریکا افزایش یافته و نسبت به بیت کوین، کاهش یافته است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.