بنیانگذار اتریوم: بیت کوین کش و بیت کوین یکی نیستند

ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، در یکی از توییت های تازه خود در پاسخ به این ادعا که او از حامیان بیت کوین کش است، عنوان کرد که از نظر او بیت کوین و بیت کوین کش یکسان نیستند.

0 139

بنیان‌گذار اتریوم، ویتالیک بوترین، در یکی از توییت های خود در واکنش به به ادعای برد میلز (Brad Mills) مبنی بر اینکه او یکی از طرفداران بیت کوین کش است، عنوان کرد که به عقیده او بیت کوین کش و بیت کوین یکی نیستند.

بسیاری از توییت های بوترین نشان می‌دهند که او کاملا هم مخالف بیت کوین کش نیست اما در سال ۲۰۱۷ نیز صراحتا اعلام کرده بود که میان بیت کوین کش (BCH) که فورکی از بیت کوین است و برترین رمز ارز دنیا یعنی بیت کوین تفاوت قائل است و آنها را یکی نمی‌داند.

چند ماه پس از هارد فورک سال ۲۰۱۷ که بیت کوین را به دو رمز ارز مجزا یعنی بیت کوین و بیت کوین‌کش تقسیم کرد، بوترین توییتی در مورد بیت کوین کش نوشت:

از نظر من بیت کوین کش مشروعیت استفاده از نام بیت کوین را دارد. فکر می‌کنم عدم موفقیت بیت کوین در مورد افزایش سایز بلاک برای به صرفه نگه داشتن کارمزد تراکنش‌ها، موجب عدم توافق در جامعه بیت کوین و منجر به تغییری بزرگ در طرح اولیه آن و انجام یک هارد فورک شده است.

 

بنیانگذار اتریوم: بیت کوین کش و بیت کوین یکی نیستند

ممکن است که در نگاه اول به نظر بیاید که این توییت در حمایت از بیت کوین کش در برابر بیت کوین است، اما توییت بعدی بوترین در همان روز، نشان داد که از نظر او بیت کوین کش نمیتواند مانند بیت کوین باشد.

اما اینکه ما ادعا کنیم بیت کوین کش همان بیت کوین است، ایده بسیار بدی است و یک نظریه اقلیت در برابر جامعه بسیار بزرگتر بیت کوین است.

یکی از کاربران توییتر در توییتی در این باره نوشت:

اکنون یک سال از جدا شدن بیت کوین کش از بیت کوین می‌گذرد. اما بیت کوین کش نتوانسته خود را به عنوان بیت کوین واقعی اثبات کند. بیت کوین کش شانس خود را از دست داد و حالا باید اسم خود را عوض کند و بیش از این بازار را با این اسم سردرگم نکند.

بوترین در پاسخ به این توییت نوشت:

مخالفم. در حال حاضر این ادعا که 'بیت کوین کش همان بیت کوین' است دیگر منطقی نیست، اما استفاده از اسم بیت کوین کش مشکلی ندارد.

 

بنیانگذار اتریوم: بیت کوین کش و بیت کوین یکی نیستند

بوترین در جدیدترین اظهار نظر خود در این مورد، در پاسخ به توییت صندوق توسعه بیت کوین کش نوشت:

بنیانگذار اتریوم: بیت کوین کش و بیت کوین یکی نیستند

اگر برایتان این سوال مطرح شده که من در کدام جبهه ایستاده‌ام، باید بگویم من در طرفی هستم که در آن چالش مقبولیت عمومی جدی گرفته شده و با تحقق بخشیدن به تصورات ایدوئولوژیکی با ذهن باز برخورد شود، و در عین حال تعهد به عملی کردن ارزش‌های اساسی تمرکز زدایی حفظ شود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.