سرمایه گذاری در بیت کوین و رمز ارزها : فرصتی که نباید از دست داد!

پس از افزایش شدید قیمت بیت کوین طی ماه‌های گذشته، توجه همگان و سرمایه گذاران بزرگ جهان به آن معطوف شده است. قیمت بیت کوین که در ابتدای سال جاری کمتر از 4000 دلار برای هر کوین بود، ناگهان در یک جهش و با افزایش 120% درصدی به حدود 9000 دلار رسید. این اتفاق باعث شد بسیاری پیش بینی کنند که بیت کوین این پتانسیل را دارد تا دوباره به قیمت تاریخی خود در انتهای سال 2017 (20 هزار دلار) برسد.

0 113

سرمایه گذار با تجربه، گلن گودمن (Glen Goodman)، که از سرمایه گذاری کوتاه مدت در دوران بحران مالی جهانی سال 2008 سود قابل توجهی را به خود اختصاص داد، این روند صعودی بیت کوین و رمز ارزها را “فرصتی تکرار نشدنی ” نامید و از مردم خواست تا “آن را از دست ندهند”.

گودمن در کتاب جدید خود (The Crypto Trader) نوشت:

من سال‌ها تجربه تجاری خود را به یک بازار کاملا جدید اعمال کرده ام. رمز ارزها قلمروی ناشناخته تجارت است که خطرات و پاداش آن نیز طبیعتا بیشتر است.

کتاب گودمن زمانی منتشر شده که بازار رمز ارزها و بیت کوین در انتظار سرمایه گذاری شرکت‌های فناوری بزرگ، پلتفرم‌های مجازی مانند توییتر و فیسبوک است که قصد دارند این صنعت نوپا را تبدیل به منبع درآمد جدیدی برای خود بکنند.

با این حال، بیت کوین و رمز ارزها ، به تازگی از چنگال رکود اقتصادی شدیدی که در سال 2018 بازار را فلج کرد و بسیاری از رمز ارزهای برتر 90 درصد از ارزش خود را از دست دادند، نجات یافته است. ارزش بیت کوین و بسیاری از رمز ارزهای برتر در سال 2017 افزایش زیادی یافت، بطوری که قیمت هر بیت کوین در کمتر از 12 ماه، از کمتر از 1000 دلار تا تقریبا 20000 دلار افزایش یافت.

گودمن در ادامه می‌نویسد:

هرچند که بازار پر رونق، سود آوری بیشتری دارد، اما من در طول رکود اقتصادی سال 2018 متوجه شدم در چنین شرایطی نیز می‌توان سود مناسبی از سرمایه گذاری بدست آورد.

سرمایه گذاری در بیت کوین و رمز ارزها : فرصتی که نباید از دست داد!

گلن گودمن مهمان همیشگی برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی است و درباره پتانسیل و مزایای بیت کوین و رمز ارزها صحبت می‌کند.

رکود ناگهانی سال گذشته در بازار باعث شد تا رمز ارزها و بیت کوین اثرات مخربی روی صنعت بگذارند، در چنین اوضاعی بسیاری از استارت‌آپ‌های رمز ارز تازه تاسیس برای باقی ماندن در چرخه بازار مجبور به کاهش هزینه‌ها و اخراج کارکنان شدند.

گودمن در ادامه می‌نویسد:

بازاری به ارزش چند میلیارد دلار در کمتر از یک دهه از هیچ بوجود آمده است که سودهای کلانی به همراه داشته است. گرچه بعضی از آنها با همان سرعتی که بوجود آمده اند از بین رفته اند، زیرا هر بازاری بالا و پایین‌های خودش را دارد، ولی قطعا در آینده شاهد سودهای بیشتری خواهیم بود

سرمایه گذاری در بیت کوین و رمز ارزها : فرصتی که نباید از دست داد!

کتاب گلن گودمن (Glen Goodman)، به نام The Crypto Trader ، انتشار یافته و در زمینه سرمایه گذاری بیت کوین و رمز ارزها نکات مفیدی را ارائه می‌دهد.

بیت کوین و بازار رمز ارزها که اخیرا مورد انتقاد بعضی از بخش‌های صنعت مالی و سرمایه گذاری سنتی واقع شده است، بتازگی طرفدارانی را به دست آورده است.

مارک موبیوس (Mark Mobius)، از بنیانگذاران موسسه Mobius Capital Partner و یکی از سرمایه گذاران افسانه ای که زمانی که بیت کوین را “کلاهبرداری” خطاب کرده بود، در اوایل ماه جاری اعلام کرد که بیت کوین و رمز ارزها در آینده “زنده و فعال” خواهند بود.

در همین حال، دارندگان بزرگ بیت کوین (Bitcoin Bulls) برای رویداد پیش رو که به اصطلاح نصف کردن بیت کوین (halvening) نامیده می‌شود و در آن به استخراج‌ گرها برای هر سکه بدست آمده بجای 12.5 بلاک بیت کوین نصف آن یعنی 6.25 جایزه داده می‌شود، هیجان زده هستند. شروع شمارش معکوس برای این رویداد موجب شد تا بعضی از تحلیلگران بازگشت بیت کوین به دوران اوجش را بسیار محتمل پیش‌بینی کنند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.