اعلام پشتیبانی بایننس از هارد فورک میور گلیشر (Muir Glacier) اتریوم

صرافی بایننس به منظور پشتیبانی از هارد فورک میور گلیشر شبکه اتریوم که امروز، ۱ ژانویه، اجرا خواهد شد، سپرده گذاری و برداشت ETH را موقتا متوقف کرده است.

0 105

طبق اعلام بایننس، پیش از اجرای هارد فورک میور گلیشر (Muir Glacier) شبکه اتریوم ، عملیات سپرده گذاری و برداشت ETH در پلتفرم این صرافی به حالت تعلیق در خواهد آمد. این صرافی همچنین اعلام کرد که پس از اجرای این آپگرید و به ثبات رسیدن شبکه پس از به روز رسانی، این عملیات ها را دوباره فعال خواهد کرد.

این در حالی است که تبادلات اتر در پلتفرم بایننس با اختلال مواجه نخواهد شد. به گفته بایننس تا به ثبات رسیدن وضعیت شبکه پس از اجرای به‌روزرسانی، برداشت و سپرده‌گذاری امکان پذیر نخواهد بود. این صرافی همچنین اعلام کرد که در صورت عادی شدن شرایط، اطلاعیه‌ای صادر نخواهد کرد. بایننس در اطلاعیه خود می‌نویسد:

درخواست می‌شود به منظور پردازش کامل درخواست‌های برداشت، آنها را پیش از رسیدن شبکه اتریوم به بلاک نامبرده و در زمان مناسب ثبت کنید. تمامی ملزومات فنی در خصوص دارایی‌های اتر حساب‌های بایننس توسط این صرافی فراهم می‌شود.

همانطور که در پروپوزال ارائه شده در تاریخ ۲۲ نوامبر توسط توسعه دهنده اتریوم، جیمز هنکاک (James Hancock)،مطرح شده بود، انتظار می‌رود به‌روزرسانی Muir Glacier امروز ۱ ژانویه بر روی شبکه اصلی اتریوم اجرا شود. به یاد داشته باشید که رسیدن به یک بلاک خاص به عوامل مختلفی از جمله زمان تایید بلاک‌ها، داده‌های آنی در خصوص آنها و فاکتورهایی دیگر وابسته است.

کت هردرز (Cat Herders)، یکی از توسعه‌دهندگانی که با اتریوم همکاری می‌کند، در مطلبی نوشته که میور گلیشر تنها شامل یک طرح بهبود (طرح بهبود اتریوم ۲۳۸۴) است. به گفته هردرز این به‌روزرسانی موجب تاخیر در فعالسازی بمب سختی اتریوم خواهد شد که از آن با عنوان عصر یخبندان نیز یاد می‌شود. با اجرای میور گلیشر، فعال شدن بمب سختی برای ۴ میلیون بلاک دیگر به تعویق خواهد افتاد. رسیدن به ۴ میلیون بلاک دیگر به حدود ۶۱۱ روز زمان نیاز دارد.

بمب سختی مکانیزمی است که با هدف افزایش سختی تولید بلاک‌های جدید ایجاد شده است؛ در نهایت وظیفه بمب سختی اجبار در حرکت به سوی الگوریتم اثبات سهام در شبکه اتریوم خواهد بود.

هردرز معتقد است که هارد فورک میور گلیشر اتریوم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. وی از هاردفورک استانبول، که اوایل ماه دسامبر (آذر) به اجرا گذاشته، و مشکل پیش‌بینی زمانبندی بمب سختی اتریوم به عنوان دلایل این اتفاق یاد می‌کند و می‌نویسد:

پیش‌بینی فعالسازی بمب سختی دشوار است. طی برنامه‌ریزی‌ها برای هاردفورک استانبول، اولین برآوردها از اینکه بمب سختی تا اواسط ۲۰۲۰ فعال نمی‌شود، بدست آمد. این مسئله یعنی می‌توان آن را بدون مشکل و در قالب یک به‌روزرسانی پس از 'هاردفورک' استانبول به تعویق انداخت. صد البته آن برآوردها اشتباه بود.

کت هردرز عنوان کرد که به‌روزرسانی میور گلیشر تنها در شبکه آزمایشی (تست نت) راپستن (Ropsten) فعال می‌شود. نودها و ماینرهایی که هنوز از هاردفورک استانبول استفاده نمی‌کنند و بر روی زنجیره فعلی نیستند، باید هر چه سریعتر کلاینت‌های خود را به میور گلیشر به‌روزرسانی کنند. بنیاد اتریوم پیش‌تر اعلام کرده بود که نودها ملزم‌اند تا پیش از ۳۰ دسامبر (۹ دی)، کلاینت‌های خود را آپدیت کنند.

بایننس ۱۶ دسامبر (۲۵ آذر) نیز تصمیمی مشابه را در خصوص پشتیبانی از به‌روزرسانی نسخه ۲.۰.۲ آلگورند (Algorand) اتخاذ کرد. آلگوراند بلاک چینی غیرمتمرکز است که توسط شرکت «آمریکن» توسعه یافته است.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.