بایننس از توسعه رمز ارز بومی خود بنام Venus خبر داد

صرافی بایننس مشغول توسعه پروژه بلاک چین خود بنام ونوس ” Venus ” است. این پروژه با هدف تمرکز بر توسعه استیبل‌کوین‌های محلی در جهان ارائه خواهد شد و به طور مستقیم با پروژه رمز ارز فیسبوک به نام لیبرا رقابت خواهد کرد.در اطلاعیه منتشر شده در ۱۹ اگوست، این صرافی اظهار داشت با در اختیار داشتن بلاک چین عمومی خود، Binance Chain ، پایگاه کاربری وسیع و همکاری‌های جهانی، در شرایط مطلوبی برای راه اندازی شبکه رمز ارز بومی خود قرار دارد.

0 181

بهره مندی از دانش موجود

صرافی بایننس در پی همکاری با دولت‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌های فناوری و سایر پروژه‌‌های بلاک چین و رمز ارز است تا بتواند شبکه ارزی خود را در راستای کمک رسانی به کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه گسترش دهد.

طبق اعلام این صرافی، برنامه پیشبردی این پروژه “ایجاد یک جامعه آزاد و پایدار است” که همکاری‌های موثر جهانی را دربر می‌گیرد. در این اطلاعیه ذکر شده است که Binance Chain در حال پیشبرد چندین استیبل‌کوین بومی مانند BTCB است که بر دارایی‌های بیت کوینی متمرکز است و استیبل کوین BGBP که مبتنی بر پوند انگلستان است.

این صرافی اعلام کرد برای بهبود شبکه خود چندین سیستم کنترل ریسک برای یکپارچه سازی همکاری‌ها و ایجاد یک شبکه چند وجهی برای همکاری با پروژه Venus را بکار گرفته است.

رقابت با لیبرا

ظاهرا استیبل کوین جدید بایننس به طور مستقیم با رمز ارز فیسبوک یعنی رمز ارز لیبرا رقابت خواهد کرد. رمز ارز لیبرا در تلاش برای ایجاد یک شبکه پرداخت جهانی رمز ارز از طریق سه برنامه WhatsApp ،Messenger و Instagram است.

اسم انتخاب شده برای رمز ارز بایننس ، Venus ، نیز مانند پروژه لیبرا و رمز ارز جمینی (Gemini) برادران وینکل‌ووس (مالکان صرافی Gemini)، یک نام فرازمینی و مرتبط با نجوم است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.