استخر ماینینگ بایننس با نام «استخر بایننس» عرضه شد

صرافی بایننس سرانجام استخر استخراج خود را با نام Binance Pool یا استخر بایننس عرضه کرد.

0 266

صرافی بایننس استخر استخراج خود را عرضه کرد. این درحالی است که نگرانی زیادی در رابطه با تمرکز گرایی در زمینه توان هش در فضای رمز ارز وجود دارد. این استخر که Binance Pool یا استخر بایننس نام دارد، در تاریخ ۲۷ اپریل عرضه شد.

طبق اعلام این صرافی، فعالیت این استخر تا تاریخ ۳۱ می بدون کارمزد خواهد بود و از آن تاریخ به بعد نرخ کارمزد روی ۲.۵ درصد تعیین خواهد شد. طبق آنچه که در اعلامیه این صرافی عنوان شده است، ماینرهای بزرگ می‌توانند با تماس با صرافی با‌یننس جهت تمدید دوره بدون کارمزد مذاکره کنند.

استخر با‌یننس از مکانیزم های ماینینگ اثبات کار و اثبات سهام پشتیبانی می‌کند. این استخر با سایر بخش های پلتفرم با‌یننس یکپارچه می‌شود و به ماینرها امکان می‌دهد تا سرمایه ها را به آسانی بین استخر با‌یننس و پلتفرم های مختلف این شرکت شامل پلتفرم های معاملات، وام دهی و استیکینگ انتقال دهند.

لیزا هی (Lisa He) سرپرست استخر بایننس در مصاحبه با کوین تلگراف بیان کرده است:

ما در صدد ایجاد یک پلتفرم جامع برای ماینرها هستیم که با ایجاد ارتباط بین ماینینگ سنتی و خدمات امور مالی، فرصت های بیشتری به صنعت ماینینگ ارائه خواهد داد.

چانگ پنگ ژائو موسس و مدیرعامل بایننس در این خصوص گفته است:

به عنوان بخشی از بازار جهانی رمز ارز، توانمند ساختن ماینرها منجر به رشد چشمگیر و ارتقای این صنعت خواهد شد.

در تاریخ ۲۴ آوریل، ژائو توییت کرد که اولین بلاک در استخر بایننس استخراج شده است.

نگرانی ها از تمرکز گرایی در فضای رمز ارز

بسیاری در جامعه رمز ارز نسبت به راه اندازی استخر بایننس واکنش نشان داده و نسبت به اینکه استخر بایننس ممکن است موجب متمرکز شدن هش ریت بیت کوین در بین چند استخر معدود خواهد شد، ابراز نگرانی کرده‌اند.

یکی از کاربران توییتر با توییت نموداری از توزیع هش ریت بیت کوین نوشت: “این نمودار توزیع هش ریت به زودی فقط یک رنگ خواهد داشت.” یکی دیگر از کاربران نوشت:

این اتفاق یا عاقبت بسیار خوشی برای بیت کوین خواهد شد و باعث ایجاد رقابت بین چندین استخر ماینینگ برای ارائه خدمات غیرمتمرکز به مردم خواهد شد و یا... خودتان میتوانید آن روی سکه را تصور کنید.

لیزا هی، در پاسخ به این نگرانی ها عنوان کرد که استخر بایننس موجب غیرمتمرکزسازی بیشتر در فضای ماینینگ خواهد شد.

“در سال ۲۰۱۸، استخر ماینینگ یکی از تولیدکنندگان دستگاه های ماینینگ تقریبا ۵۱ درصد توان هشینگ کل شبکه بیت کوین را در اختیار داشت و امنیت شبکه بیت کوین مورد شک واقع شده بود.

با وجود بازیگرانی نظیر بایننس که در صدد ورود به عرصه ماینینگ و ارائه توان محاسباتی به این صنعت هستند، صنعت ماینینگ غیرمتمرکزتر از دو سال قبل خواهد شد. بزرگترین استخرها کمتر از ۲۰ درصد توان محاسباتی کل شبکه را در اختیار دارند و دارایی های شبکه بیت کوین ایمن تر می‌شوند.”

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.