Binance DEX پیش از تاریخ تعیین شده در مین نت راه‎اندازی شد

طبق گزارش‎ها صرافی رمز ارز بایننس تنها یک هفته پس از راه‎اندازی بایننس چین (Binance Chain)، بلاک چین بومی این صرافی، پلتفرم معاملات غیرمتمرکز خود (DEX) را راه اندازی کرد. کاربران از امروز می‎توانند کیف پول‎های شخصی Trust Wallet (کیف پول رسمی بایننس) یا هر کیف پول دیگری را روی این پلتفرم ایجاد کنند

0 147

طبق گزارش کوین تلگراف در تاریخ 23 آوریل، بایننس (Binance) بزرگترین صرافی رمز ارز جهان (بر اساس حجم معاملات)، پیش از تاریخ برنامه ریزی شده پلتفرم معاملات غیرمتمرکز خود (DEX) را راه اندازی کرد.

این اقدام تنها یک هفته پس از راه‎اندازی بایننس چین (Binance Chain)، بلاک چین بومی این صرافی، صورت گرفت که به پلتفرم غیرمتمرکز جدید توانایی راه‎اندازی می‎داد.

درحالی که قرار بود راه‎اندازی بایننس دکس در تاریخی نامعلوم در آینده صورت گیرد، کاربران از امروز می‎توانند کیف پول‎های شخصی Trust Wallet (کیف پول رسمی بایننس) یا هر کیف پول دیگری را روی این پلتفرم ایجاد کنند. طبق این گزارش، کاربران همچنین می‎توانند به ابزارهایی نظیر مرورگر بایننس چین، نودهای دیتای عمومی و APIها دسترسی داشته باشند.

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) مدیرعامل بایننس (که معمولا با نام مستعار CZ در جامعه کریپتو شناخته شده است)، خطاب به جامعه دارندگان توکن این صرافی اعلام کرد که در توسعه توکن‎های جدید در مین نت بایننس مشارکت کنند. CZ اظهار داشت، این صرافی امیدوار است تا با پروژه‎ها و تیم‎های توسعه، همکاری نزدیکی برای ساخت اکوسیستم داشته باشند. وی تأکید کرد:

ما بر این باوریم که صرافی‌های غیرمتمرکز امیدها و امکانات جدیدی را ایجاد کرده و یک سیستم مالی شفاف و بی‎نیاز به اعتماد به اشخاص ثالث، فراهم می‎آورند که در آن هیچ حفاظت متمرکزی بر روی سرمایه‎ها اعمال نمی‎گردد. ما امیدواریم این پلتفرم سطح جدیدی از آزادی را برای جامعه کاربرانمان به ارمغان آورد

بایننس کوین (BNB) توکن بومی این صرافی، اکنون از استاندارد فنی پیشین ERC-20 (سازگار با بلاک چین شبکه اتریوم)، به استاندارد فنی بومی بایننس چین (BEP-2) انتقال یافته و به عنوان دارایی بومی این بلاک چین برای کمک به معاملات شبکه به کار می‎رود.

راه‎اندازی بایننس چین پس از یک دوره آزمایشی دو ماهه صورت گرفت که در طول این دوره، بایننس در حدود 8.5 میلیون معامله را در یک محیط تجاری شبیه‎سازی شده انجام داده و برنامه نویسی رقابتی و سیستم عیب یابی را در آن به کار گرفت.

همان‎گونه که پیش‎تر گزارش شد، صرافی‎های رمز ارز غیرمتمرکز کابران را قادر می‎سازند تا به صورت همتا به همتا معامله کرده و با استفاده از قراردادهای هوشمند، تطبیق معاملات و نقدپذیری دارایی‎ها را به‌طور خودکار انجام دهند تا بدین طریق، سرمایه کاربران تحت کنترل خود آنان باقی بماند. صرافی‎های بزرگ دیگر نظیر OKEx

و Bithumb نیز DEX خود را راه‎اندازی کرده‎اند.

در ژانویه 2019، بررسی داده‎های بیش از 400 صرافی بین‎المللی رمز ارز نشان داد که DEXها (صرافی‎های غیرمتمرکز) تنها 19 درصد از اکوسیستم جهانی صرافی‎ها را دربر گرفته و حجم معاملات آن‌ها، 1 درصد از حجم معاملات صرافی‎های متمرکز است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.