عرضه وایت پیپر زنجیره هوشمند بایننس و پیامدهای آن برای اتریوم، EOS و ترون

شرکت بایننس از راه اندازی زنجیره هوشمند بایننس خبر داد. با توجه به نقش پررنگ اتریوم، ترون و EOS در زمینه میزبانی و اجرای اپلیکیشن های غیرمتمرکز، این اقدام بایننس چالش تازه‌ای پیش روی این پلتفرم‌های شناخته شده قرار خواهد داد.

0 152

به طور کلی چیزی حدود ۹۲.۸ درصد از dAppها بر روی اتریوم، EOS و ترون اجرا می‌شوند و حالا، زنجیره بایننس (Binance Chain) با ورود خود به این حوزه، چالش جدیدی به راه انداخته است.

اکوسیستم صرافی رمز ارز بایننس وارد بازار برنامه‌های غیرمتمرکز شده است. آن‌ها یک بلاک چین موازی مخصوص، یعنی همان زنجیره هوشمند بایننس را ایجاد کرده‌اند تا بتوانند در قراردادهای هوشمند به موفقیت برسند.

قراردادهای هوشمند در زنجیره‌ هوشمند بایننس با استقبال رو‌به‌رو می‌شوند

طبق اعلامیه بایننس، این شرکت زنجیره هوشمند تازه ساخته شده‌ خود را به راه انداخته است؛ این زنجیره یک زنجیره موازی برای زنجیره بایننس است. بنابراین، از نظر طراحی این یک مورد چند زنجیره‌ای است و از یک توافق اثبات سهام استفاده می‌کند؛ بنابراین، سهام‌داری (استکینگ) بایننس کوین در دسترس خواهد بود.

زنجیره هوشمندبایننس میزبان قراردادهای هوشمند خواهد بود و از طریق نرم‌افزارهای پیچیده با زنجیره فعلی بایننس ارتباط برقرار خواهد کرد. بنا به وایت پیپر این پروژه، وجود این زنجیره‌ جدا ضروریست زیرا:

اجرای یک قرارداد هوشمند ممکن است سرعت عملکرد صرافی را کاهش داده و عوامل غیرقطعی دیگری را به معامله بیافزاید.

زنجیره هوشمند بایننس با اتریوم سازگار است. چرا این موضوع اهمیت دارد؟

زمانی که بایننس تصمیم به راه‌اندازی زنجیره هوشمند بایننس گرفت به خوبی از اوضاع بازار dAppها آگاهی داشت. اینگونه به نظر می‌رسید که پلتفرم‌های اتریوم، TRX و EOS موفق به رفع نیازهای سازندگان dAppها شده بودند. از آن جایی که هیچ پلتفرم دیگری مثل Matic یا IOST توان رقابت با این سه پلتفرم بزرگ را ندارند، بنابراین هیچ رقیب مهمی به چشم نمی‌خورد.

با توجه به چیزی که گفته شد، اینکه بایننس به جای استفاده از یک ماشین مجازی مبنی بر شبکه‌ تندرمینت (Tendermint) تصمیم به ایجاد یک زنجیره سازگار با EVM گرفت بسیار حائز اهمیت است. آن‌ها در WP اعلام کردند که تمامی dAppهای مبنی بر اتریوم با حداقل تغییر و یا با هیچ گونه تغییری با زنجیره هوشمند بایننس کار خواهند کرد.

به طور خلاصه می‌توان گفت که عرضه‌ این زنجیره هوشمند به بازار برای سلطه‌‌ اتریوم در بازار dAppها یک تهدید به شمار می‌آید.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.