معرفی توکن جدید توسط صرافی بایننس (BTCB) با پشتوانه بیت کوین‌‌

صرافی رمز ارز بایننس چندی پیش از پروژه‌‌ای جدید خبر داد که بر اساس آن سعی خواهد کرد رمز ارزهای مختلفی را در Binance Chain عرضه کند. این صرافی اکنون توکن BTCB را در اختیار کاربران قرار داده است که توسط بیت کوین‌‌ پشتیبانی می‌‌شود و می‌‌توان از آن در زوج معاملاتی بیت کوین‌‌ بهره برد. بایننس قصد دارد توکن‌‌های بیشتری را برای کاربران جهانی عرضه کند.

2 192

بر اساس اعلامیه‌‌ای رسمی در تاریخ 17 ژوئن، صرافی رمز ارز بایننس به صورت رسمی BTCB (توکن جدید این شرکت با پشتوانه بیت کوین‌‌) را معرفی کرد که در بلاک چین اختصاصی این شرکت یعنی Binance Chain راه‌‌اندازی شده است.

بر اساس این اعلامیه، توکن مذکور در صرافی بایننس معامله خواهد شد و همچنین در بخش غیرمتمرکز این شرکت یعنی Binance DEX نیز در دسترس خواهد بود. به علاوه، این دارایی یکی از چندین توکن با پشتوانه رمز ارز است که بایننس قصد دارد در Binance Chain راه‌‌اندازی کند.

این پست عنوان می‌‌دارد که BTCB کاملا توسط بیت کوین‌‌ پشتیبانی می‌‌شود و ذخایر آن نیز به دلیل ثبت شدن در بلاک چین به آسانی قابل مشاهده می‌‌باشند. بایننس خاطرنشان کرد که استفاده از بیت کوین‌‌ به عنوان پشتوانه برای این توکن جدید می‌‌تواند حسابرسی‌‌های کارآمدتری را ممکن سازد، چرا که کیف پول‌‌های رمز ارز از طریق ابزارهای کاوش بلاک چین برای همگان در دسترس هستند:

بلاک چین راه بسیاری ساده‌‌تری را برای حسابرسی ذخایر رمز ارز نسبت به حساب‌‌های بانکی ارائه می‌‌دهد.

این توکن در بایننس همراه با بیت کوین‌‌ معامله می‌‌شود که به کاربران اجازه می‌‌دهد BTCB را در زوج معاملاتی بیت کوین‌‌ به کار ببرند.

پست مذکور چنین توضیح می‌‌دهد که به وجود آوردن توکن‌‌های مختلف با پشتوانه رمز ارز در Binance Chain اجازه دسترسی به بلاک چین‌‌های خصوصی را به کاربران صرافی غیرمتمرکز بایننس می‌‌دهد.

علاوه بر این، بایننس اذعان داشته است که تعداد بیشتری از توکن‌‌ها در صرافی غیرمتمرکز این شرکت به حجم و نقدینگی بالاتر خواهد انجامید. با این وجود، بایننس عنوان کرد که چنین مسیری به غیرمتمرکزسازی ختم خواهد شد:

اگرچه این روش نسبت به مبادلات اتمی (Atomic Swaps) متمرکزتر است، اما باور داریم که سطحی بالاتر از راحتی در استفاده را در اختیار بیشتر معامله‌‌کنندگان قرار می‌‌دهد. همچنین اکنون بیشتر معامله‌‌کنندگان برای نگهداری سرمایه‌‌های خود به Binance.com اعتماد دارند.

 

چنگ‌‌پنگ ژائو (Changpeng Zhao)؛ مدیرعامل بایننس، امروز در توییتی مرتبط اعلام کرد که این صرافی قصد دارد 9,001 بیت کوین‌‌ را انتقال دهد. وی چند ساعت بعد در توییتی دیگر تایید کرد که سرمایه‌‌های منتقل شده برای پشتیبانی از توکن‌‌های جدید هستند:

معرفی توکن جدید توسط صرافی بایننس با پشتوانه بیت کوین‌‌

توییت چنگ‌‌پنگ ژائو. منبع: توییتر

همانطور که کوین‌‌تلگراف در اوایل ماه ژوئن گزارش داد، صرافی غیرمتمرکز بایننس دسترسی کاربران از 29 کشور شامل ایالات متحده به وب‌‌سایت خود را مسدود می‌‌سازد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. حسین

    سلام.تاریخ پیش فروش توکن BTCB کی هست؟ایرانیا هم میتونن شرکت کنن؟مشکلی نداره؟باسپاس

    1. مدیر سایت

      سلام . توکن BTCB‌ یک توکن استیبل بر پایه بیت کوین است که توسط خود صرافی بایننس عرضه و هندل می شود. این توکن تامین سرمایه عمومی نخواهد داشت و صرافی بایننس در ابتدا ۹۰۰۱ بیت کوین را برای پشتیبانی آن سرمایه گذاری کرده است و اوردر های خرید بزرگ در صرافی غیرمتمرکز خود را نیز از صرافی متمرکز تامین کرده و توکن btcb را همواره معادل با ۱ بیت کوین نگه خواهد داشت. بنابراین بعید به نظر می رسد زمانی تامین مالی جمعی برای این توکن اعلام شود. احتمال دیگر این است که فرد یا گروهی قصد عرضه توکن مشابهی بر روی بایننسچین را داشته باشند که اولا باید دید بیزنس مدل این شرکت چه خواهد بود و ثانیا آیا بایننسچین اجازه این کار را می دهد یا خیر.