آغاز عملیات اجرایی بزرگترین فارم بیت کوین در ایران

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر، از آغاز عملیات اجرایی بزرگترین فارم بیت کوین به ظرفیت ۶۰ مگاوات توسط سرمایه‌گذار چینی در رفسنجان خبر داد.

0 204

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر از آغاز عملیات اجرایی بزرگترین فارم بیت کوین در ایران به ظرفیت ۶۰ مگاوات توسط سرمایه‌گذار چینی در رفسنجان خبر داد و گفت: استخراج کنندگان رمز ارزها اگر بدون مجوز اقدام به استخراج بیت کوین کنند از آنها خسارت خواهیم گرفت.
به گزارش خبرگزاری فارس، مصطفی رجبی مشهدی در حاشیه ششمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی ترانسفورماتور در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پرسید استخراج کنندگان رمز ارزها به شدت از تعیین تعرفه برق صادراتی برای تولید بیت کوین ناراضی هستند و اعلام کردند از وزارت کشور در خصوص مصوبه دولت درخواست تجمع خواهند کرد، آیا احتمال این وجود دارد که تعرفه برق رمز ارزها کاهش یابد، گفت: تعرفه برق صادراتی برای ایام گرم سال و پیک ۹۶۵ تومان است و برای فصول دیگر برای هر کیلووات ساعت ۴۸۰ تومان تعیین شده است. پس این مصوبه دولت است و تصور نمی‌کنم که این مصوبه تغییری در آن ایجاد شود.
وی در ادامه گفت: در شرایطی که عنوان می‌شود تعرفه برق صادراتی برای رمزارزها بالاست همین الان چندین تقاضا برای تولید بیت کوین و فارم بیت کوین وجود دارد. بنابراین هدف ما این است که تولید بیت کوین و استخراج رمز ارزها به صورت متمرکز باشد.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر با اشاره به اینکه برخی از تولید کنندگان بیت کوین از دستگاه‌های کم بازده و قدیمی استفاده می‌کنند، گفت: مصرف انرژی این دستگاه‌ها زیاد است. اگر متقاضیان در فارم بیت کوین این اقدامات خود را انجام دهند شامل تخفیف‌های خوبی خواهد شد.
رجبی مشهدی با تاکید بر اینکه در ابلاغیه وزارت نیرو آمده است که اگر مشترکینی به صورت غیرمجاز و بدون مجوز اقدام به تولید بیت کوین و استخراج رمز ارز کنند از آنها خسارت گرفته خواهد شد، اظهار داشت: فردا در رفسنجان اولین و بزرگترین فارم بیت کوین به میزان ۶۰ مگاوات، عملیات اجرایی خود را با سرمایه‌گذاران چینی آغاز خواهد کرد.
به گفته وی درمنطقه اقتصادی جلفا نیز درخواست ایجاد یک فارم بیت کوین به ظرفیت ۱۲۰ مگاوات وجود دارد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.