بانک مرکزی انگلیس: رمز ارزهای شبیه به لیبرا باید جایگزین دلار شوند

مارک کارنی (Mark Carney)که ریاست بانک مرکزی انگلیس را بر عهده دارد، پیشنهاد داد که باید سیستم اقتصادی کنونی را از طریق جایگزینی دلار آمریکا با رمز ارزهای شبیه به رمز ارز فیسبوک یعنی لیبرا (Libra) تغییر داد.

0 85

لیبرا باید جایگزین دلار شوند

به گزارش بلومبرگ (Bloomberg)، مارک کارنی در هنگام ارائه سخنرانی خود در نشست سالانه خزانه داری ایالات متحده واقع در شهر جکسون هول (Jackson Hole) ایالت وایومینگ (Wyoming)، گفت که رمز ارزی شبیه به لیبرا می‌تواند جایگزین دلار آمریکا به عنوان ارزی جهانی شود.

وی در ادامه افزود:

این انتخاب بهتر از آن است که اجازه دهیم ارز ملی دیگری همچون رنمینبی (renminbi) چین جایگاه دلار را در جهان از آن خود کند. این نوع ارز بهتر است توسط بخش دولتی و از طریق شبکه ای شامل رمز ارزهای بانک مرکزی تهیه و ارائه گردد

وی در مورد رمز ارزی مانند لیبرا توضیح داد:

به دلیل وسعت عظیم پروژه لیبرا، این رمز ارز برای موفقیت، به یک سیستم بی نقص در هنگام عرضه جهانی نیاز دارد. این پروژه یا به موفقیت دست می‌یابد یا به کل نابود می‌شود. اگر نتیجه مثبت باشد، به خاطر پایگاه کاربری بزرگ فیسبوک، به شبکه‌ای سیستماتیک تبدیل خواهد شد. یک شبکه پرداخت سیستماتیک باید از هر نظر و همیشه قابل اطمینان باشد و جایی برای آزمون و خطا وجود ندارد، زیرا نمی‌توانید اجازه دهید مردم متضرر شوند.

این در حالی است که کارنی در فوریه سال پیش گفته بود که بر اساس تعریف سنتی، بیت کوین را نمی‌توان یک ارز و ابزاری برای معامله و حتی یک ذخیره ارزش در نظر گرفت.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.