اینفوگرافیک جدید بانک چین دلیل افزایش قیمت بیت کوین را نشان می‎دهد

بانک چین (The Bank of China) یکی از چهار بانک بزرگ تجاری دولتی این کشور، در تاریخ ۲۶ جولای در وبسایت خود یک فایل اینفوگرافیک منتشر کرد که نشان می‎دهد بیت کوین چیست، چگونه کار می‌کند و چرا ارزشمند است.

0 101

دلیل افزایش قیمت بیت کوین با اینفوگرافیک جدید بانک چین!

یک داستان کوتاه: از بیت کوین تا لیبرا

این فایل اینفوگرافیک داستان بیت کوین را بازگو می‎کند؛ از انتشار وایت پیپر بیت کوین در سال ۲۰۰۸ شروع کرده، با ماینینگ ۵۰ بلاک اول در سال ۲۰۰۹ ، فرستادن ۱۰۰۰۰ بیت کوین برای خرید پیتزا در سال ۲۰۱۰، و سایر نقاط عطف تاریخی بیت کوین ادامه می‎یابد و با معرفی لیبرای فیسبوک خاتمه می‎یابد.

سمسون ماو (Samson Mow) مدیر علمی شرکت بلاک استریم (Blockstream)، در این خصوص اظهار داشت:

دیروز بانک چین مقاله‌ای درباره بیت کوین منتشر کرد؛ آن‌ها در این مقاله توضیح داده‎اند که بیت کوین چگونه کار می‎کند، دلیل افزایش قیمت آن چیست، و چرا ارزشمند است. هیچ وقت گمان نمی‎کردم چنین اتفاقی بیفتد. #Bullish

 

عوامل افزایش قیمت بیت کوین

بخش دیگری از این اینفوگرافیک به توضیح علت رشد قیمت بیت کوین اختصاص یافته و به دلایلی همچون عرضه محدود، افزایش سختی شبکه، استفاده به عنوان ابزار معامله و خاصیت ضد تورمی آن اشاره کرده است.

این اظهارات همسو با اظهاراتی‎ست که پیشتر آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano) هم بنیانگذار Morgan Creek Digital Assets عنوان کرده و گفته بود، انتظار می‏رود بانک‎های مرکزی اروپایی نسبت به بیت کوین رویکردی صلح آمیز اتخاذ کنند که همچون تأمین «سوخت موشکی» برای بیت کوین خواهد بود.

علاوه بر این، این اینفوگرافیک به موضوعاتی همچون ماجرای هک Mt. Gox ، خطر سفته بازی، و داستان ‎های مربوط به از دست رفتن سرمایه نیز اشاره کرده است. طبق این تصویر، اصلی ترین موارد استفاده بیت کوین، پردخت‌ها و نقل و انتقالات بین‎المللی پول هستند؛ چرا که نسبت به سیستم‌‎های پرداخت سنتی، سریع‎تر بوده و کارمزد کمتری دارند.

طبق گزارش اخیر کوین تلگراف، مدیرعامل شرکت غول فناوری چینی هوآوری (Huawei) گفته بود که چین با عرضه رمز ارز خود می‎تواند با سهم بازار فیسبوک رقابت کند.

در اوایل ماه جاری، رسانه‎های چینی گزارش دادند که بانک مرکزی چین (بانک مردمی چین)، در واکنش به رمز ارز لیبرای فیسبوک، رمز ارز خود را توسعه می‎دهد که ممکن است در آینده سیستم مالی این کشور را مورد تهدید قرار دهد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.