اولین قرارداد های آتی فیزیکی بیت کوین توسط پلتفرم Bakkt عرضه شد

Bakkt سرانجام قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین (BTC) خود را به طور رسمی برای معامله در صرافی بین قاره ای (ICE) عرضه کرد.

0 115

پلتفرم قرارداد های آتی فیزیکی بیت کوین Bakkt که افراد بسیاری چشم به‌راهش بودند، سرانجام شروع به کار کرد. این نخستین پلتفرمی است که از سوی سازمان‌های نظارتی ایالات متحده تایید شده و محصول صرافی بین قاره ای، تحت نظارت بورس اوراق بهادار نیویورک، است.

اخبار مربوط به تاسیس این پلتفرم توسط Bakkt و نقش آن در تسهیل قرارداد های آتی فیزیکی بیت کوین حدودا یک سال پیش منتشر شد، با این حال بدلیل مشکلات مطرح شده از سوی سازمان‌‌‌های نظارتی شاهد وقفه‌های متعددی در این زمینه بوده ایم. صرافی Bakkt در ۱۶ آگوست امسال اظهار کرد که موفق به اخذ تأییدیه کمیسیون قراردادهای آتی کالای ایالات متحده (CFTC) شده است و امروز اولین روز شروع رسمی فعالیتش خواهد بود.

ویژگی‌های این پلتفرم

نوع تسویه حساب در این پلتفرم با نمونه های مشابه مانند CME و CBOE تفاوت دارد. قراردادهای آتی Bakkt به مشتریان این امکان را می‌دهد تا پس از انقضای هر قرارداد، به جای دریافت معادل ارزش بیت کوین خود به صورت ارزهای فیات، پول خود را بصورت بیت کوین دریافت کنند.

در این پلتفرم امکان انجام معاملات روزانه و ماهانه قراردادهای آتی بیت کوین از طریق Bitcoin Warehouse که از اول ماه سپتامبر عملیات سپرده گذاری و برداشت در پلتفرم خود را آغاز کرد، فراهم شده است. مدتی پیش Bakkt اعلام کرد که موفق به دریافت بیمه نامه ۱۲۵ میلیون دلاری برای سپرده های بیت کوین خود شده است.

اهمیت این پلتفرم برای جامعه رمز ارز

حدس و گمان‌های فراوانی پیرامون این پلتفرم وجود داشته است، بطوری که بسیاری از تحلیلگران اعتقاد داشتند قرارداد‌های آتی بیت کوین پیشرفت بزرگی در راستای نهادینه کردن پذیرش رمز ارزها خصوصا بیت کوین توسط سازمان‌ها است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.