Bakkt پلتفرم واریز و برداشت بیت کوین را راه اندازی کرد

Bakkt Warehouse ، کاستدی معتبر پلتفرم معاملاتی رمز ارز Bakkt ، واریز و برداشت سکه‌های بیت کوین را آغاز کرده است.

0 101

عرضه پلتفرم واریز و برداشت بیت کوین

اولین قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین در راه است

همانطور که Bakkt در روز 6 ام سپتامبر در توییتی اعلام نموده است، پلتفرم Bakkt Warehouse مطابق با آنچه در 28 آگوست برنامه ریزی شده رسماً راه اندازی شد. این در حالی است که این شرکت مشغول آماده سازی پلتفرم خود برای عرضه قراردادهای آتی (Futures) روزانه و ماهانه بیت کوین در تاریخ 23 سپتامبر در آمریکا است. طبق آنچه گزارش شده است این پلتفرم دو نوع قرارداد آتی فیزیکی بیت کوین یعنی بازارهای end-to-end و کاستدی (Custody) را ارائه می‌دهد.

طبق گزارش سایت بلومبرگ، پلتفرم Bakkt در صورت موفقیت در عملیات عرضه، اولین شبکه ای خواهد بود که قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

برخلاف قراردادهای آتی حال حاضر بیت کوین که بطور نقدی بوده و توسط صرافی‌های Chicago Mercantile و Chicago Board Options ارائه می‌شوند، قراردادهای آتی فیزیکی Bakkt مشتریان را قادر می‌سازد تا پس از انقضای قرارداد، دستمزد خود را به بیت کوین دریافت کنند.

ساختارهای اجرایی

با راه اندازی این سرویس، معاملات بر روی شبکه قراردادهای آتی شرکت Bakkt یعنی “صرافی بین قاره ای (ICE)” و عملیات ترخیص نیز از طریق ICE Clear تسویه می‌گردند.

وظیفه کنترل سپرده‌ها نیز بر عهده شرکت Bakkt Trust خواهد بود. این شرکت در آگوست 2019 برای نگهداری دارایی‌های دیجیتال مشتریان از سوی وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک تایید صلاحیت شد. در این میان Bakkt Warehouse مسئولیت انتقال بیت کوین‌ها از حساب‌های کوتاه مدت به حساب‌های بلند مدت را به عهده خواهد داشت.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.