تاریخ راه‌‌اندازی قراردادهای آتی بیت کوین‌‌ توسط پلتفرم Bakkt

شروع به کار پلتفرم Bakkt به عنوان یکی از بزرگ‌‌ترین اقدامات در جذب سرمایه‌‌گذاران سازمانی به فضای رمز ارزها محسوب می‌‌شود. مقامات این پلتفرم اذعان داشته‌اند که اولین دسته از قراردادهای آتی بیت کوین‌‌ به زودی و به صورت آزمایشی در اختیار کاربران علاقه‌‌مند قرار خواهند گرفت تا راه‌‌اندازی رسمی با مشکلات هرچه‌‌ کمتر صورت گیرد.

0 80

بر اساس اعلامیه پلتفرم سازمانی Bakkt در روز 13 ژوئن، این شرکت از تاریخ 22 ژوئن آزمایش اولین محصول خود یعنی قراردادهای آتی بیت کوین‌‌ را راه‌‌اندازی خواهد کرد.

پلتفرم Bakkt که از زمان راه‌‌اندازی در آگوست 2018 تاکنون چندین بار برنامه‌‌ خود را به دلیل مشکلات قانون‌‌گذاری به تاخیر انداخته است، قراردادهای آتی مورد نظر را به زودی ارائه خواهد داد. هنوز جزئیات چندانی از این محصول منتشر نشده است.

آدام وایت (Adam White)، مدیر ارشد عملیات Bakkt، در این مورد اذعان داشت،

روز 22 ژوئن یعنی دو روز بعد از سالروز 50 سالگی آپولو 11، پلتفرم Bakkt برنامه آزمایشی قراردادهای آتی بیت کوین‌‌ را آغاز خواهد کرد که در ICE Futures لیست‌‌بندی و مبادله و همچنین در ICE Clear تسویه می‌‌شوند.

وی اضافه کرد:

این مرحله بسیار مهم است. این اقدام مسیر را به سمت ارزیابی بهتر بازارهای رمز ارز باز خواهد کرد. در مقایسه با بازارهای دیگر، مشارکت سازمانی در رمز ارزها به دلیل محدودیت‌‌های موجود در زیرساخت بازار و قانون‌‌گذاری نامشخص، همچنان پایین است.

وایت این اقدام را به اولین پیاده‌‌روی در ماه در سال 1969 تشبیه و به موانعی اشاره کرد که این شرکت می‌‌بایست برای فراهم آوردن محصولات رمز ارز کاملا قانونی برای سرمایه‌‌گذاران سازمانی پشت سر بگذارد.

این اعلامیه در حالی منتشر شده است که داده‌‌های مربوط به قراردادهای آتی CME Group رکوردهای بسیار بالایی را در ماه مه ثبت کرده‌‌اند.

در همین حال، CBOE که اولین ارائه‌‌دهنده قراردادهای آتی بیت کوین‌‌ است، با پایان یافتن آخرین قرارداد خود در پایان ماه جاری، دیگر این دسته از قراردادها را ارائه نخواهد داد.

برخلاف پلتفرم‌‌های سنتی، Bakkt قراردادهای خود را با استفاده از بیت کوین‌‌ به جای ارز فیات تسویه می‌‌کند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.