۳ دلیل اهمیت عرضه قرارداد‌های آتی بیت کوین از نظر مدیر عامل Bakkt

سرانجام پس از حواشی زیاد، قراردادهای آتی بیت کوین در تاریخ ۲۲ سپتامبر توسط Bakkt عرضه شد. تاکنون بحث های زیادی درمورد اهمیت این اتفاق برای بیت کوین و صنعت رمز ارزها مطرح شده است. حالا مدیر عامل این پلتفرم نیز با ذکر ۳ دلیل، بر اهمیت این رخداد برای صنعت رمز ارز تاکید کرده است.

0 133

۳ دلیل اهمیت عرضه قرارداد‌های آتی بیت کوین

روز ۲۳ سپتامبر مدیر عامل Bakkt ، کلی لافلر (Kelly Loeffler)، در بیانیه ای گفت که با عرضه موفقیت آمیز قراردادهای آتی بیت کوین ، این نخستین باری است که قراردادهای فیزیکی بیت کوین با تایید سازمان‌های نظارتی امریکا در دسترس عموم قرار گرفته‌اند. بنظر لافلر وجود چنین طرحی در حال حاضر اهمیت بیشتری از جزییات آن دارد.

لافلر معتقد است بازارهای تنظیم شده موجب تسهیل کاربرد دارایی‌های دیجیتال می‌شوند. وی با ذکر این موضوع که عرضه این سرویس گامی بزرگ در راستای تامین زیرساخت‌های معتبر برای دارایی‌های دیجیتال است، هدف اصلی این شرکت را “افزایش دسترسی به اقتصاد جهانی از راه اعتمادسازی و درک ارزش دارایی‌های دیجیتال” توصیف کرد.

از نظر لافلر، عرضه این محصول از ۳ نظر اهمیت زیادی دارد:

  •  زیرساخت‌های قابل اعتماد و قانون گذاری شده
  •  پذیرش فناوری جدید و ابزارهای مالی در ارتباط با دارایی‌های دیجیتال
  •  گسترش سریع راهکارهای نوآورانه برای مدیریت و انتقال ارزش دیجیتال.

وی همچنین توضیح داد:

با استفاده از عملیات، امنیت سایبری و نظارت دو سویه ای که از جانب سرمایه گذاران و مصرف کنندگان باشد، استفاده از رمز ارزها نه تنها در سرمایه گذاری بلکه در تراکنش‌ها با افزایش اعتماد همگانی روبرو خواهد شد.

لافلر افزود:

این تعاریفی است که ما بر اساس آنها صرافی Bakkt را ساخته ایم. ما نخست از طریق تنظیم و حفاظت از سرمایه و استقرار محصولات تایید شده توانسته ایم به تدریج اعتماد سازی کنیم.

همانطور که پیش تر گزارش شد، صرافی Bakkt در ۲۲ سپتامبر قراردادهای آتی بیت کوین فیزیکی خود را در بورس بین قاره ای (ICE) عرضه کرد.

در ۲۴ ساعت اولیه از زمان آغاز به کار این پلتفرم ، ۷۱ قرارداد آتی بیت کوین معامله شده و آخرین قیمت ثبت شده به ازای هر بیت کوین $۹,۸۷۵ بوده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.