صرافی رمز ارز بحرینی اولین مجوز بانک مرکزی را در خاورمیانه دریافت کرد

صرافی بحرینی Rain توانست به اولین صرافی مورد تایید بانک مرکزی در خاورمیانه تبدیل شود. بر اساس پست وبلاگی در تاریخ 31 ژوئیه ، صرافی Rain تأیید کرد که موفق به اخذ مجوز CRA) Crypto-Asset Module) از بانک مرکزی بحرین شده است.

0 81

Rain اولین صرافی رمز ارز مورد تایید بانک مرکزی در خاورمیانه

صرافی بحرینی Rain اولین صرافی در خاورمیانه است که توانسته مجوز بانک مرکزی را کسب کند. این مجوز در همان هفته‌ای صادر شد که صرافی Rain بودجه الحاقی 2.5 میلیون دلاری با حمایت شرکای سرمایه‌گذاری کارآفرینی مانند صرافی غول‌پیکر بیت‌مکس (BitMEX) و همچنین موسسه اعتباری کویتی بلاک‌واتر (Blockwater) را موفقیت آمیز اعلام نمود. در ادامه این پست آمده است:

با این مجوز، Rain تبدیل به اولین پلتفرم رمز ارز در خاورمیانه شد که موفق به دریافت مجوز از یک نهاد نظارتی شده و به طیف محدودی از پلتفرم‌های شناخته شده بین المللی برای معامله رمز ارز پیوست.

بر اساس گزارش سایت Cointelegraph، بازار خاورمیانه برای مشاغل مبتنی بر رمز ارز، به ویژه معامله گران، شرایط سختی دارد. در قوانین بانکداری اسلامی، انجام انواعی از تراکنش‌ها ممنوع است، این در حالی است که علما در دستگاه‌‌های مختلف قضایی نظرات ضد و نقیضی در رابطه با مطابقت شرعی رمز ارزهایی مانند بیت کوین (BTC) با قوانینی دارند که دلالی و بهره را مجاز نمی‌دانند.

صرافی Rain به این موضوع اشاره‌ای نکرده است، بلکه بر جایگاه خود به عنوان یک اپراتور مالی موفق و توانایی برقراری روابط معنادار با بانک‌های محلی تأکید کرده است. در ادامه آمده است:

این مجوز بیانگر آن است که ما تعهد خود را نسبت به قوانین واحد دارایی‌های مبتنی بر رمز ارز از نظر کفایت سرمایه، امنیت سایبری، بیمه ، گزارش ، مدیریت و موارد دیگر نشان داده‌ایم. این معیارها آمادگی ما را برای ارائه خدمات به هر دو نوع از مشتریان نهادی و شخصی ضمانت می‌کند.

در همین حال ، در ماه گذشته شاهد افزایش فعالیت‌ها در حوزه بیت کوین و رمز ارزها در ایران بودیم و پس از کمکش‌های مختلف در وزارتخانه‌‌ها، سرانجام دولت استخراج بیت کوین را به رسمیت شناخت.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.