مخالفت مدیرعامل اپل با تولید رمز ارز بومی : تولید ارز باید در کنترل دولت ها باشد!

تیم کوک (Tim Cook)، مدیرعامل شرکت اپل اعلام کرد که این شرکت هیچ برنامه ای در جهت پیروی از فیسبوک در ایجاد یک رمز ارز بومی ندارد.

0 88

تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل، احساس خوبی نسبت به تولید ارز توسط شرکت های خصوصی ندارد. وی در مصاحبه ای که با مجله خبری فرانسوی Les Echos در ۴ اکتبر انجام داد، به گمانه زنی ها مبنی بر توسعه یک رمز ارز بومی توسط شرکت اپل پایان داد. او در این باره گفت:

من معتقدم که کنترل سیستم پولی باید در دست دولت باقی بماند، در حقیقت من نظر مساعدی نسبت به ایجاد یک ارز مدرن توسط نهادهای خصوصی ندارم.

سخنان وی رویکرد کاملا متفاوت اپل را نسبت به فیسبوک که در حال توسعه رمز ارز لیبرا است و سایر رقبا به تصویر کشید.

تمرکز اپل مشارکت و ادغام قابلیت Apple Pay در فضای پرداخت مجازی با همکاری با شرکت‌هایی همچون PayPal، Visa و Mastercard است. هر سه شرکت فوق برای مشارک با رمز ارز لیبرا اعلام آمادگی کرده اند، اما به تازگی پی پال از این پروژه کنار کشیده و خبرهایی از اقدامی مشابه از سوی دیگر شرکت ها به گوش می‌رسد.

تیم کوک در برابر جامعه بیت کوین و رمز ارز ها

عقاید کوک مبنی بر کنترل انحصاری پول توسط دولت در تضاد کامل با عقاید و باورهای جامعه بیت کوین و رمز ارز ها است. افرادی که حامی رمز ارزهای غیر متمرکز مانند بیت کوین هستند، باور دارند کنترل پول و پشتیبانی از ارزهای فیات توسط دولت‌ها و بانک‌های مرکزی موجب ایجاد فساد در سیستم پولی شده است.

این در حالی است که کوک این نهادها و اقداماتشان را حافظان سیستم‌های اقتصادی می‌داند. وی در این باره می‌گوید:

مانند سیستم‌های دفاعی و ارتش، تولید و کنترل پول نیز باید در دست دولت‌ها باقی بماند، چرا که رسالت اصلی آنها بر آن استوار است. ما با انتخاب نمایندگان خود آنها را موظف به اتخاذ تصمیمات و مسئولیت‌های دولتی می‌کنیم، مشاغل و کسب و کارها از چنین ویژگی بهرمند نیستند و دخالت آنها در این زمینه بی مورد است.

طبق گزارش سایت Cointelegraph در ۷ سپتامبر، جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیر عامل توییتر و سایت اقتصادی Square اعلام کرد که برنامه و چشم اندازی برای رمز ارز توییتری “Twitcoin” نداشته و در عوض بر گسترش بیشتر بیت کوین تمرکز خواهند کرد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.