آنتوپولوس : شرکت Chainalysis به بدترین دیکتاتورها و رژیم‌های دنیا کمک می‌کند!

آندریاس آنتوپولوس کار کردن برای Chainalysis را مشابه کار کردن برای کارخانه تولید اسلحه میداند و معتقد است که شرکت‌هایی همچون Chainalysis به حقوق شهروندی میلیون ها انسان حقیقی تجاوز می‌کنند.

0 120

آندریاس آنتوپولوس در مصاحبه‌ای که در ۲۵ آپریل انجام داد، کار کردن برای Chainalysis را مشابه کار کردن برای کارخانه تولید اسلحه یا شرکت سازنده قفس برای کمپ‌ها دانست.

آنتوپولوس که شاید یکی از شناخته‌شده ترین افراد در حوزه بیت کوین است، حرفای تندی بر علیه شرکت‌هایی مانند Chainalysis زد که به آشکارسازی تراکنش‌های بیت کوین کمک می‌کنند :

شرکت‌هایی همچون Chainalysis و دیگران اساسا متجاوزانی بر علیه حریم خصوصی هستند و کاری که انجام می‌دهند این است که به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم اطلاعاتی را برای بدترین دیکتاتوران و رژیم‌های جهان فراهم می‌آورند که به وسیله آن‌ها به حقوق شهروندی میلیون‌ها فرد تجاوز می‌شود.

او همچنین اضافه کرد که، غیرممکن است برای چنین شرکت‌هایی کار کند :

همانطور که غیرممکن است برای یک کارخانه اسلحه‌سازی یا شرکت تولید قفس برای کمپ‌های پناهندگی کار کنم.

جاناتان لوین، بنیان‌گذار و مدیر سیاست‌گذاری Chainalysis در بیانیه‌ای به این انتقاد پاسخ داد و در آن به موردی که اخیرا گزارش شده بود، اشاره کرد:

با وجود اینکه آژانس‌های آمریکا بیشترین بخش از مشتریان دولتی ما را در برمی‌گیرند، اما با سایر آژانس‌های دولتی در سراسر جهان نیز کار می‌کنیم. این کار به ویژه هنگامی مفید است که قوه‌های قانون‌گذار از کشورهای مختلف با یکدیگر همکاری می‌کنند، همانطور که قضیه Welcome to Video این کار را انجام دادیم. ما سیاست‌ها و اولویت‌هایی داریم که به ما در تعیین همکاری با دولت‌ها کمک می‌کند، مسلما قوانین Chainalysis همکاری با حکومت‌های دیکتاتور را برنمی‌تابد.

لوین اشاره می‌کند که ” شرکتش اغلب به دلیل مسائل اخلاقی مربوط به روح بیت کوین مورد انتقاد قرار می‌گیرد.” با این حال او معتقد است که عملیات قانون‌گذاری برای برای مورد پذیرش قرار گرفتن بیت کوین ضروری است. مشخص نیست که کدام دیکتاتور و رژیم مورد نظر آنتوپولوس است. Chainalysis با کشورهای گوناگونی در زمینه اعتبارسنجی موارد ضروری که شامل رم زارزها هم می‌شود (هک صرافی‌ها، سواستفاده جنسی و مسائل تحریمی) همکاری می‌کند.

تغییراتی در راه است

آنتوپولوس در همین مصاحبه تایید کرد که طراحی اولیه بیت کوین در زمینه حفاظت از حریم شخصی دارای اشکالاتی بوده و به دلیل محافظه‌کاری ذاتی آن، رسیدگی به این مشکلات به کندی پیش رفته است:

بیت کوین اساسا محافظه کارترین سیستم موجود است، چرا که طوری ابداع شده است که بسیار مستحکم و امن باشد و قادر است به وسیله اجماع و همکاری‌ میان کاربران در مقابل حملات مقاومت کند.

او همچنین اشاره کرد که، به زودی این مشکل با یک ارتقای جدید حفاظت از حریم شخصی حل شده و این ارتقا وارد پروتکل بیت کوین می‌شود:

خوشبختانه تکنولوژی‌هایی وجود دارند، که قصد دارند این وضعیت را بهتر کنند. یکی از آن‌ها مجموعه‌ای از تغییرات است که در حال حاضر به بیت کوین معرفی شده‌اند و شامل امضاهای Schnoor ، تپ‌روت‌ها و tapescript می‌شوند.

کانال‌های لایتنینگ یکی دیگر از ابزارهایی هستند که باعث ارتقای حریم خصوصی می‌شوند. آنتوپولوس که یک مولف در زمینه بلاک چین نیز هست، اشاره می‎‌کند که در حال حاضر مشغول نوشتن یک کتاب درباره شبکه لایتنینگ است.

طبق گفته‌های لوین، Chainalysis نیز این توسعه‌های جدید را دنبال می‌کند:

ما به تکنولوژی‌هایی همچون امضاهای Schnoor ، تپ‌روت‌ها و tapescript نگاه یکسانی داریم و پذیرش و استفاده از آن‌ها را دنبال می‌کنیم. آنها راه زیادی پیش رو دارند، و باید توسط کسب و کارها ارزیابی شوند که مشتریان واقعا متقاضی این ویژگی‌ها هستند یا خیر.

منبع

 

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.