علی بابا به خریداران بیت کوین‌‌ رایگان می‌دهد!

غول تجارت الکترونیک چینی، علی بابا، با اپلیکیشن Lolli وارد شراکت شده است و به خریداران اجازه می‌‌دهد در ازای خریدشان 5 درصد بیت کوین‌‌ رایگان دریافت کنند.

0 109

مشتریان علی بابا حالا می‌‌توانند در زمان خرید اقلام آنلاین در سایت علی بابا، ساتوشی، یعنی کوچک‌‌ترین واحد بیت کوین‌‌ به ارزش 0.00000001 بیت کوین‌‌  را به صورت رایگان دریافت کنند.

این شراکت در روز مجردها اعلام‌‌ شد، یک روز تعطیل برای خرید کردن که در 11 نوامبر در چین جشن گرفته می‌‌شود و بزرگ‌‌ترین رویداد خرید یک‌‌روزه در جهان به شمار می‌‌رود. طبق اعلام Lolli ، مشتریان علی بابا بیش از 31 میلیارد دلار در این روز در سال 2018 خرید کرده‌‌اند.

آلکس آدلمن، مدیرعامل و از موسسین Lolli اشاره کرد که این حرکت جدید یک شراکت حیاتی برای Lolli است چون علی بابا بزرگ‌‌ترین شرکت خرده‌‌فروشی و تجارت الکترونیک در جهان است.

او تصریح کرد:

«شراکت ما به کاربرانمان اجازه می‌‌دهد از میلیون‌‌ها محصول به طور روزانه بیت کوین‌‌ رایگان دریافت کنند. شاید مهم‌‌ترین بخش این شراکت این است که به هدف ما در اتصال کل جهان به یکدیگر از طریق تجارت کمک می‌‌کند.»

این ویژگی فعلا تنها در ایالات متحده قابل دسترسی است

طبق گزارش سایت کوین‌‌دسک، این برنامه جدید تنها برای خریدهای درون ایالات متحده در دسترس است. اوبری استروبل، رییس بخش ارتباطات Lolli ادعا کرده که ساکنین چین نمی‌‌توانند در این ویژگی مشارکت داشته باشند و محصولات از چین به کاربران ایالات متحده ارسال می‌‌شود.

آدلمن در این گزارش بر توسعه جهانی این برنامه تا سال 2020 تاکید کرده و اشاره کرده که این شراکت اولین گام بزرگ برای اتصال چین به ایالات متحده از طریق بیت کوین‌‌ و تجارت است.

کوین‌‌تلگراف امروز گزارشی از فولد (Fold)، یکی از بزرگ‌‌ترین اپلیکیشن‌‌های خرید که بیت کوین‌‌ جایزه می‌دهد، تهیه کرده که پشتیبانی از Airbnb، غول فعال در عرصه اجاره خانه را آغاز کرده است. کاربران جدید با این ویژگی فولد در هر اقامتشان 3 درصد بیت کوین‌‌ دریافت می‌‌کنند. این اپلیکیشن در کشورهای منتخب ازجمله ایالات متحده، استرالیا، کانادا، ایرلند، مکزیک و بریتانیا، بسته به برند خاص، کار می‌‌کند.

در رابطه با علی بابا نیز باید گفت که تاکنون با بیت کوین‌‌ رابطه خوبی نداشته است. علی‌‌پی، بازوی پرداخت‌‌های علی بابا در روز 10 اکتبر موضع منفی خود علیه بیت کوین‌‌ را تکرار کرد و تاکید کرد که همه تراکنش‌‌های مرتبط با بیت کوین‌‌ را ممنوع خواهد کرد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.