اطلاعیه تلگرام در مورد بلاک چین TON و توکن های Grams

شبکه پیامرسان تلگرام اطلاعیه جدیدی درمورد بلاک چین TON و توکن های این پلتفرم یعنی Grams منتشر کرده و به توضیح نکات مهمی درمورد خرید و فروش توکن های Grams، نحوه مدیریت شبکه و نقش تلگرام در کنترل این پلتفرم پرداخته است.

0 158

شبکه پیامرسان تلگرام اطلاعیه جدیدی درمورد بلاک چین TON و توکن های این پلتفرم یعنی Grams منتشر کرد و به توضیح و شفاف سازی در زمینه برخی ابهامات در مورد این پروژه بزرگ پرداخته است.

طبق توضیحات مطرح شده در این اطلاعیه، تیم تلگرام از سال 2017 مشغول توسعه بلاک چین جدیدی برای شبکه باز تلگرام یا همان TON و رمز ارز مخصوص این پلتفرم به نام Grams بوده و هدف از این پروژه بهبود سرعت، کارکرد و امنیت شبکه پرداخت سنتی همچنین بهبود سرعت، کاربری و مقیاس پذیری این پلتفرم جدید نسبت به دیگر اکوسیستم های بلاک چینی بوده است. با توجه به شایعات مطرح شده و سواستفاده های زیادی که در مورد این پروژه صورت گرفته است، تیم تلگرام تصمیم گرفته است که در مورد برخی از جزییات مربوط به این پلتفرم توضیحاتی ارائه و شفاف سازی کند.

توکن های grams هنوز برای خرید و فروش در دسترس عموم قرار نگرفته اند

طبق این اطلاعیه هنوز توکن های grams برای خرید و فروش عموم عرضه نشده اند و هیچکدام از سایت هایی که دست به فروش یا پیش فروش این توکن ها زده اند مورد تایید تلگرام نبوده و هیچگونه مشارکتی با تلگرام ندارند. تلگرام در این اطلاعیه به کاربران در این زمینه هشدار داده و اعلام کرده است که هیچکدام از این وب سایتها معتبر نیستند و تلگرام هیچ گونه همکاری یا مشارکتی با آنها در زمینه فروش توکن های grams ندارد. بلاک چین TON که قرار است بستری برای عرضه این توکن ها باشد هنوز در مرحله آزمایشی و بتا قرار دارد. برای مراجعه به سایت تست بتا میتوانید به آدرس https://test.ton.org/download.html مراجعه کنید. توکن های تلگرام تنها زمانی ساخته و عرضه خواهند شد که بلاک چین آن راه اندازی شده باشد.

TON غیر متمرکز خواهد بود

در این اطلاعیه آمده است که پس از راه اندازی بلاک چین TON، شرکت تلگرام هیچگونه دخالتی در آن نخواهد داشت و هدف تیم تلگرام ایجاد یک پلتفرم غیر متمرکز است که در آن توسعه دهندگان ثالث از طریق ساخت اپلیکیشن های مختلف و قراردادهای هوشمند، این اکوسیستم را به جلو خواهند برد. این وظیفه توسعه دهندگان ثالث و جامعه این اکوسیستم جدید خواهد بود که در مورد پذیرش و اجرای این اپلیکیشن ها تصمیم گیری کنند و تلگرام هیچگونه مسئولیت یا دخالتی در این زمینه نخواهد داشت.

تلگرام کنترلی بر TON نخواهد داشت

بلاک چین TON همیشه متن باز و قابل مشاهده برای همگان خواهد بود. پس از راه اندازی این پلتفرم، تلگرام هیچگونه امتیاز ویژه ای و یا دخالت و مسئولیتی در زمینه مدیریت آن نخواهد داشت.

احتمال دارد که تلگرام و کارمندان آن پس از راه اندازی این بلاک چین، نسبت به خرید و ذخیره Grams اقدامی نکنند و در صورت خرید این توکن ها، در پروسه رای گیری یا تایید پروسه های مرتبط با این پلتفرم شرکت نخواهند کرد.

Grams شما را پولدار نمی‌کند

تلگرام هیچ وعده ای مبنی بر کسب سود از طریق خرید و ذخیره Grams نداده است. توکن های Grams صرفا به عنوان ابزار معاملاتی بین کاربران شبکه TON مورد استفاده قرار خواهند گرفت. این توکن ها برای اهداف سرمایه گذاری طراحی نشده اند و کاربران نباید با تصور کسب سود و سرمایه نسبت به خرید این توکن ها اقدام کنند. همچنین با خرید این توکن ها شما از سهام یا حقوق ویژه ای در شبکه تلگرام برخوردار نخواهید شد.

پیش از خرید توکن های Grams باید کاملا نسبت به ریسک دارایی های رمز ارز و نوسانات قیمت آنها آگاه باشید و با توجه به اینکه هر زمان ممکن است ارزش این توکن ها کاهش پیدا کرده یا حتی بی ارزش شود و همینطور ممکن است قوانین دولت ها نسبت به آنها تغییر کند، نسبت به خرید این گونه دارایی ها اقدام کنید.

در پایان این اطلاعیه نیز آمده است که کیف پول  TON یک اپلیکیشن کاملا مستقل خواهد بود و با پیامرسان تلگرام ادغام نخواهد شد. این اپلیکیشن یک کیف پول مستقل در بازار خواهد بود و با دیگر کیف پول های موجود در بازار رقابت خواهد کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.